استانها

تلاش راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی ۶۰ روستای آذربایجان‌شرقی ادامه دارد

به گزارش آپارات نیوز از تبریز، غلامرضا رسول زاده با بیان اینکه روز گذشته راه 160 روستای استان به دلیل برف و طوفان بسته شد، افزود: روز گذشته با تلاش و تلاش راهداران راه 100 روستا بازگشایی شد. تا پایان امروز انجام خواهد شد.» راه ارتباطی با سایر روستاها که بیشتر آنها در مناطق کوهستانی و صعب العبور قرار دارند نیاز به بازگشایی دارد.

وی بیان کرد: بیشتر این روستاها در شمال شرق استان و در شهرستان های اهر، کلیبر، ورزقان و خداآفرین قرار دارند و هم اکنون فعالیت راهداران بر بازگشایی راه ارتباطی این روستاها متمرکز شده است.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر راه های اصلی و فرعی استان و محور تبریز – زنجان باز است و تردد در آن به صورت روان و بدون مشکل در جریان است.

رسول زاده، ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان برای ادامه بارش‌های پراکنده در روزهای آینده و مسدود کردن جاده‌ها، مسافران و رانندگان از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت لزوم زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند. و لباس گرم با خودت بیار

وی راه های تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را بیش از 14 هزار کیلومتر اعلام و یادآور شد: مردم و مسافران در صورت نیاز قبل از سفر با شماره 141 که به صورت 24 ساعته در دسترس است تماس بگیرند. وضعیت راه آب و هوا و اطلاعات جهت اطلاع و با استفاده از اپلیکیشن 141 و صفحه www.141.ir از وضعیت جوی جاده ها مطلع شوید.

آذربایجان شرقی 142 روستا و 2706 آبادی دارد و حدود یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر در این روستاها زندگی می کنند.

این استان دارای 235 کیلومتر بزرگراه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2075 کیلومتر راه فرعی و 10441 کیلومتر راه روستایی است.

دکمه بازگشت به بالا