فرهنگ و هنر

تهیه کننده “ملاقات خصوصی”: معترضم !

تهیه کننده فیلم «ملاقات خصوصی» که این روزها بر سر زبان ها افتاده بود، پس از حذف سیمرغ در این بخش گفت: فیلم ما جایزه خود را از مردم گرفت، بگذار آن سیمرغ برای کسانی بماند که می کنند. حتی نمی دانم چگونه برای محافظت از یک مهمانی برگزار کنم.

امیر بنان که با آپارات نیوز صحبت می کرد، گفت: به این تصمیم (حذف سیمرغ مردمی) اعتراض دارم! اگر چیزی بود باید بررسی می کردند و تازه موضوع را روشن می کردند. جشنواره نشان داده که برای مردم و صدای مردم ارزشی قائل نیست و وظیفه اش حفظ حقوق مردم نیست.

وی ادامه داد: در پنج روز گذشته با توجه به ابهاماتی که مطرح شده سکوت کرده ام. من یکی از آن 22 فیلم بودم. امسال هر دو فیلم من (مرد گمشده و ملاقات خصوصی) جزو پرفروش ترین فیلم های جشنواره بودند، واقعا بزدلانه است که سیمرغ مردمی که ارزشمندترین سیمرغ هستند را در 24 ساعت گذشته از بین ببرند. من برای سیمرغ کاری ندارم، مهم این است که «جلسه خصوصی» 10 روز رهبر صدای مردمی بود.

این تهیه کننده تاکید کرد: به چه حقی می گویند این تصمیم برای صیانت از آرا گرفته شده است؟ اگر تخلفی رخ داده است باید مشخص شود که کجا و چگونه بوده است! بداخلاقی را نمی توان با این چیزها پوشاند. ناکارآمدی سیستم را نمی توان با حذف اصلاح کرد.

موز یادآور شد: دیشب به من گفتند اتفاقات در حال رخ دادن است، بیانیه بده! آماده کردیم اما به احترام شهید باکری چیزی نگفتم، جانم فدای شهید باکری است، موضوع چیز دیگری است. هر کی جایزه گرفت تشویقش کردم.

او در مورد سوء استفاده های ادعایی گفت: «نمی دانم چه خبر است. اگر صداهای نادرستی شنیده می شود، باید گفت که این اتفاق نیفتد. من با کسی مشکلی ندارم اگر نظام مشکلی دارد آن را به صدای مردم نرسانید. چه حافظی هست که همه آرا را باطل می کنید؟!

این تهیه کننده بار دیگر با تاکید بر اینکه «جلسه خصوصی» جایزه خود را از مردم پس گرفت، ادامه داد: آن سیمرغ برای کسانی بماند که حتی پارتی نمی دانند و حداکثر از 50 هزار رای صیانت می کنند. این کاری است که جشنواره با خودش و سینما می کند. این حق مردم است حق مردم را نمی توان نادیده گرفت. آنها در چند روز گذشته چندین اشتباه را مطرح کردند که بر اساس هیچ دلیل و سندی نیست. فیلم من هم چهارم بود، حرفی نزدم.

امیر بنان با اشاره به نبود سیستم نظارتی در سمفا گفت: باید سیستم نظارتی وجود داشته باشد اما ما به عنوان فیلمساز نمی توانیم نظارت داشته باشیم. چرا یک روز قبل از پایان همه چیز را هدر می دهند، چیزی جز بی تدبیری و بی لیاقتی نیست! سامانه سامفا برای برخی از بلیت ها پیامک ارسال نکرد، در مورد فیلم ما هم همین اتفاق افتاد و به دبیرخانه جشنواره گفتیم. اما این تصمیم جشنواره مانند خودکشی است. من این ماجرا را دنبال می کنم و به خاطر قداست فیلم و قداست صدای مردم از هیچ کدام نمی گذرم و تصمیمم را برای ماندن در جشنواره می گیرم.
تهیه کننده «جلسه خصوصی» در نهایت گفت: شماره را از آقای. نقاش زاده (دبیر جشنواره فیلم فجر) نزدیک به دو ساعت زنگ زد و پاسخگو نیست. هرکسی ادعایی در مورد فیلم ما دارد باید آن را ثابت کند. من با هیچ یک از دوستان و همکارانم مشکلی ندارم، اما شما نباید قاعده را زیر پا بگذارید و اگر آرا محفوظ نیست باید ثابت شود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا