استانها

تولید آثار سینمایی کودک و نوجوان از افتخارات ایران در عرصه هنر است

به گزارش خبرنگار آپارات نیوز از آبادان ؛ قدرت الله تمیمیان در مراسم رونمایی از پوستر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان که با تقدیر از زحمات اداره کل فرهنگ و جهت گیری اسلامی و سینمای نو در اتاق جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد. انجمن آبادان در برگزاری این جشنواره مهم ، گفت: با تلاش های صورت گرفته شرایط نمایش فیلم های این جشنواره در سینما آنلاین آبادان فراهم شد.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه این جشنواره روز جمعه 16 مهرماه در سینما آنلاین آبادان برگزار می شود ، افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده 10 فیلم به مدت 5 روز در 5 ساعت مختلف ساعت 18 و 20 در بعد از ظهر برای کودکان و نوجوانان علاقه مند به نمایش در حال آمدن است.

وی با اشاره به موضوع 16 اثر برگرفته از جشنواره در بحث کرونا اظهار داشت: تولید آثار سینمایی در زمینه کودکان و نوجوانان یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران در زمینه هنر است. محتویات دفاع مقدس و دیگر حوزه های ارزشمند.

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ؛ یادآوری شد که برخی از فیلم های دریافت شده توسط دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان با تأثیر کرونا بر زندگی ، جامعه و فداکاری هایی که در این دوره شکل گرفت تهیه و ارائه شده اند.

تامیان ؛ وی گفت: امید است برگزاری چنین جشنواره هایی بتواند آثار مثبتی در حوزه سینما برای کودکان و نوجوانان داشته باشد.

وی افزود: از جمله شرایط برگزاری جشنواره محاکمه 30 کودک بود که خوشبختانه 62 کودک و نوجوان برای این کار در منطقه آزاد اروند ثبت نام و پذیرفته شدند. این ما را به تنها منطقه آزادی کشور تبدیل کرد که شرایط برای نمایش فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم های بین المللی خریداری شده برای کودکان.

به گفته وی؛ امسال بیش از 550 اثر در بخش های ملی و بین المللی به دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان رسید که 438 اثر در بخش ملی است. از مجموع آثار دریافت شده توسط دبیرخانه جشنواره ، تنها 32 فیلم با قوانین جشنواره مطابقت داشتند و مورد بررسی قرار گرفتند.

48

دکمه بازگشت به بالا