اقتصادی

جریمه‌های ناچیز و ادامه تخلفات ایرلاین‌ها

این تخلفات در حالی ادامه دارد که چندی پیش سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق مجوز تعدادی از پروازهای هفت ایرلاین داخلی به دلیل گرانی و عدم رعایت برخی پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، در پی افزایش ناگهانی قیمت بلیت هواپیما توسط ایرلاین ها از ابتدای تیرماه سال جاری، جلسات متعددی بین مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت های هواپیمایی برگزار شده است. در نهایت شکست خورد. شیوع ویروس کرونا و محدودیت های پرهزینه کرونا باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما شده است.

این اتفاق در حالی رخ داد که سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از این افزایش قیمت اقدام موثری نکرد و در نهایت نرخ پروازهای داخلی بیش از 30 درصد افزایش یافت. جالبتر اینکه این روزها نه تنها قیمت بلیت هواپیما گران شده، بلکه پروتکل های بهداشتی نیز از سوی شرکت های هواپیمایی نادیده گرفته می شود و این موضوع بارها صدای مردم و نمایندگان مجلس را درآورده است.

جریمه های جزئی و ادامه تخلفات توسط شرکت های هواپیمایی
قیمت بلیط پرواز در روز جمعه (7 نوامبر)

این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری طی ماه های اخیر تنها چند اطلاعیه صادر کرده و خبری از واکنش در این زمینه نیست. اخیراً این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به عدم توجه به هشدارهای این سازمان از سوی تعدادی از ایرلاین ها که ضوابط بهداشتی (مانند محدودیت 60 درصد ظرفیت) را در پروازهای داخلی و فروش بلیت بالاتر رعایت نمی کنند. سقف تعرفه ثابت مجوز برخی از خطوط هوایی متخلف را به حالت تعلیق درآورد.

بدیهی است در صورت تکرار تخلفات مذکور، ایرلاین های مذکور به اطلاع عموم و جهت حفظ حقوق عمومی به مراجع ذیربط معرفی خواهند شد. مسافران می توانند شکایات خود را در خصوص موارد فوق جهت پیگیری به سازمان هواپیمایی کشوری و یا در سایت این سازمان ارسال کنند.

این در حالی است که نرخ بلیت هواپیما همچنان بالاست و تغییری در این قیمت ها ایجاد نشده است که نشان می دهد چنین جریمه هایی تاثیر چندانی بر ایرلاین ها نداشته است و در صورتی که نرخ بلیت های داخلی به قیمت قانونی قبلی خود بازگردد، برخورد جدی تری صورت خواهد گرفت. مورد نیاز است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا