استانها

جزئیات تغییرات قیمت اقلام خوراکی در شهریور ۱۴۰۲

جزئیات تغییرات قیمت اقلام خوراکی در شهریور ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در شهریور ماه ١٤٠٢ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام ” برنج خارجی درجه یک ” با ٢,٤ درصد و ” شیرینی خشک ” با ١.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به “برنج ایرانی درجه یک ” با ٢.٨- می باشد.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام ” گوشت گاو یا گوساله ” با ٧,٧ درصد ،”ماهی قزل آلا” با ٦.٠ درصد و ” گوشت گوسفند”  با ٥.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت و “مرغ ماشینی”  با ٥.٨- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به” تخم مرغ” با ١٠,٠ درصد ، ” شیر خشک” با ٦.٠ درصد و ” کره پاستوریزه” با ٣.٨ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به” روغن نباتی جامد” با ١.٨- درصد و ” روغن مایع” با ٠.٦- درصد می باشد.

ميوه و خشكبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به” موز ” با ١٠,٢ درصد ، ” پرتقال ” با ٧.٤ درصد و ” کشمش پلویی ” با ٣.٣ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به ” لیمو ترش” با ٩.٨- درصد و ” هندوانه” با ٢.٧- درصد می­‌باشد.

سبزيجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به” قارچ” با ٢١,٨ درصد ، ” خیار ”  با ١١.١ درصد ،  “بادمجان” با ٨.٥ درصد و” کدو سبز ”  با ٨.٣ درصد و همچنین بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به ” گوجه فرنگی ” با ٦.٧- درصد ،  ” پیاز” با ٥.٠- درصد و ” سیب زمینی” با ٣.٩- درصد می­‌باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ” شکر ” با ٤,٦ درصد ،” قند ” با ٣.٩ درصد ” چای خارجی بسته ای” و” سس گوجه فرنگی” با ٣.٦ درصد می­‌باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا