فرهنگ و هنر

جهان به روایت دوربین عکاسان

حملات روسیه به خرسون، خسارات زلزله در سیانجور و مهاجران در کاله از تاثیرگذارترین تصاویری است که در هفته گذشته در رسانه های جهان منتشر شد.

به گزارش آپارات نیوز، گاردین در گزارشی با انتشار عکس های منتخب هفته گذشته در رسانه ها به بررسی اتفاقات جهان پرداخت.

خرسون، اوکراین

یکی از اهالی خرسون پس از مجروح شدن بر اثر حمله روسیه به این شهر در آمبولانس دراز کشیده تا به بیمارستان منتقل شود. یک روزنامه نگار اوکراینی گفت که بستگان وی در خرسون بلافاصله پس از گلوله باران شدید شهر را ترک کردند. او گفت که مسکو شروع به انتقام گرفتن از خرسون به دلیل عدم پذیرش اشغال این شهر کرد.

جهان از نظر دوربین عکاسان

اواگادوگو، بورکینافاسو

یک کارگر بلوک های گرانیتی را در معدنی در اوگادوگو می شکند. گرانیت صدها سال است که در این منطقه به همان روش سنتی استخراج می شود.

جهان از نظر دوربین عکاسان

مسافر یاتا، کرانه باختری

یک کودک فلسطینی پس از تخریب مدرسه توسط ارتش رژیم صهیونیستی در روستای مصافیر یاتا در کرانه باختری اشغالی، از کنار بقایای مدرسه می دود. این تخریب به دنبال دستور دادگاه در اوایل سال جاری علیه هشت روستای فلسطینی در این منطقه صورت گرفت.

جهان از نظر دوربین عکاسان

کاله، فرانسه

بدر و پسر عمویش محمود، مهاجرانی از سوریه، در شهر قلعه خود را در پتو می پوشانند. بدر بیش از یک هفته است که در کالا اقامت دارد. پلیس چادر او را گرفت، بنابراین او با شش نفر دیگر زیر یک پل عابر پیاده در مرکز شهر جمع شد تا گرم شود.

یک سال از غرق شدن حداقل 27 مهاجر بر اثر واژگونی قایق آنها در کانال مانش می گذرد. اگرچه این فاجعه تا حدودی به دلیل هماهنگی بهتر بین گارد ساحلی فرانسه و بریتانیا تکرار نشده است، اما در نگاه اول تغییر چندانی در وضعیت سخت مهاجران در شمال فرانسه مشاهده نمی شود.

جهان از نظر دوربین عکاسان

سیانجور، اندونزی

نگاه دانشجویان مسلمان به خانه هایی که در جریان زلزله هفته گذشته در سیانجور فروریختند. حداقل 162 نفر در پی زمین لرزه 5.6 ریشتری جزیره اصلی جاوه را که باعث رانش زمین و فروریختن ساختمان ها شد جان خود را از دست دادند.

جهان از نظر دوربین عکاسان

دونتسک، اوکراین

یک سرباز اوکراینی از یک تانک اسیر شده روسی در خط مقدم در دونتسک به بیرون نگاه می کند.

جهان از نظر دوربین عکاسان

بانکوک، تایلند

معترضان در جریان تظاهراتی در نزدیکی نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در بانکوک، روی پلیس ضدشورش رنگ پاشیدند.

جهان از نظر دوربین عکاسان

تراخوس، هندوراس

مهاجرانی که به تازگی پس از سفر از طریق نیکاراگوئه وارد هندوراس شده اند، در یک دفتر مهاجرتی کوچک در تروخیلو، شهری در نزدیکی مرز ایالات متحده، در صف ایستاده اند.

جهان از نظر دوربین عکاسان

کیف، اوکراین

کودکان در یک کلاس تربیت بدنی در مدرسه Spilleno در کیف شرکت می کنند. اگرچه از زمانی که روسیه تلاش خود برای تصرف پایتخت را رها کرد، بسیاری از نشانه‌های زندگی عادی به کی‌یف بازگشته است، اما موج حملات موشکی به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، اختلال و تخریب را به ویژگی دائمی زندگی روزمره در اینجا تبدیل کرده است.

جهان از نظر دوربین عکاسان

فیلیپین

سایه یک هواپیما در حالی که کامالا هریس معاون رئیس جمهور ایالات متحده را به پالاوان در فیلیپین می برد، در ابرها دیده می شود.

جهان از نظر دوربین عکاسان

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا