اقتصادی

حباب سکه به ۹۰۰ هزار تومان رسید

به گفته نایب رئیس اتحادیه جواهرسازان تهران ، علیرغم افزایش حدود 17 دلار هر اونس طلا در بازارهای جهانی طی هفته گذشته به دلیل افتتاح کانال های عرضه ارز و سقوط قیمت آنها ، سکه و طلا نیز کاهش یافته است. و این حباب سکه را به 900 هزار تومان کاهش داد. این در حالی است که حباب سکه به دو میلیون تومان رسیده است.

مسعود یزدانی در مصاحبه با آپارات نیوز ، در مورد وضعیت بازار ارز داخلی و طلا در هفته گذشته اظهار داشت: با توجه به اینکه طی هفته گذشته بحث هایی درباره آزادسازی دلار وجود داشته است و وقتی در زمین توزیع شد ، تأثیر بسیار خوبی داشت. ” و اگر این روند ادامه یابد ، قطعاً وضعیت بسیار بهتر خواهد شد. با وجود این واقعیت که جهانی ما طی این هفته حدود 17 دلار افزایش یافت ، قیمت سکه و طلا در این کشور روند نزولی داشته است.

نایب رئیس اتحادیه جواهرات تهران تأکید کرد: اما آنچه اکنون وجود دارد مسئله فشار حداکثری تا انتخابات آمریکا است. همانطور که ایالات متحده به هر دری می زند ، طبیعی است که برای وارد شدن به مذاکره به ایران فشار بیاوریم. بنابراین ، به نظر می رسد که اوج جنگ بر سر زمین ، هوا ، دریا و … باشد. دولت و ملت ایران را تحت فشار قرار دهید.

وی پیش بینی کرد: اما در 10 تا 12 روز آینده وضعیت اقتصادی و واقعی کشور قطعاً بهبود می یابد. آنچه اکنون روشن است این است که مردم دیگر فرصتی برای خرید سکه ، طلا ، دلار و … ندارند. برای فروش که می خواهد با حجم تقاضای بالا وضعیت بازار را بی ثبات کند. من با اطمینان اعلام می کنم که آنچه در این دوره آشفته بازار محلی است ، بیشتر به عوامل و منابع خارجی مربوط می شود و بخشی از آن به عوامل داخلی برمی گردد ، برخی از آنها ، دانسته یا ناآگاهانه ، با گمانه زنی ها “آب را به آسیاب دشمن می اندازند”. بحث و گفتگو. ؛ اما از منظر تجارت چیزی به نام بازار نامتعادل وجود ندارد.

به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ، بهتر است مردم اکنون دقت بیشتری داشته باشند و در این موج ها قرار نگیرند. ما خوش بین هستیم که در 12 روز آینده وضعیت بهتر خواهد شد. زیرا انتخابات ایالات متحده خواسته یا ناخواسته نه تنها ایران بلکه کل جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. زیرا اوضاع ایالات متحده به گونه ای است که تصمیمات به روش شخصی و مطابق با نظر یک شخص گرفته می شود و اثری از سیاست خارجی در آن دیده نمی شود.

یزدانی درباره آخرین قیمت معاملات دیروز (پنجشنبه) در بازار و تغییرات آنها نسبت به اولین روز معاملات هفته (یکشنبه) اظهار داشت: قیمت هر سکه طرح جدید در ابتدای هفته است ( یکشنبه) 16 میلیون و 300 هزار تومان بود ، آخر هفته با 1 میلیون و 320 هزار تومان کاهش به 14 میلیون و 980 هزار تومان رسید. سکه تمام طرح قدیم نیز با کاهش 1.5 میلیون تومانی از 15 میلیون و 300 هزار تومان به 13 میلیون و 800 هزار تومان کاهش یافت. در حال حاضر هر سکه طرح جدید حبابی در حدود 900 هزار تومان دارد.

این مقام صنفی اعلام کرد: در پایان هفته قیمت هر نیم سکه هفت میلیون و 750 هزار تومان ، ربع سکه پنج میلیون و 200 هزار تومان و یک گرم سکه دو میلیون و 700 هزار تومان بود که به ترتیب نصف است. سکه یک میلیون و 50 تومانی. هزار تومان ، ربع سکه 800 هزار تومان و یک گرم سکه 400 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشت. (روز یکشنبه که اولین روز معاملات در بازار بود ، هر نیم سکه هشت میلیون و 800 هزار تومان ، ربع سکه شش میلیون تومان و یک گرم سکه سه میلیون و 100 هزار تومان قیمت داشت.)

وی افزود: در پایان هفته هر اونس طلا با 500 هزار تومان کاهش به 5 میلیون و 862 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با 115 هزار و 400 تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته ، یک میلیون و 353 هزار و 200 تومان کاهش یافت. دارد ؛ زیرا در ابتدای هفته قیمت هر اونس طلا به ترتیب شش میلیون و 362 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار به ترتیب یک میلیون و 468 هزار و 600 تومان بود. همانطور که گفته شد آخرین نرخ اونس جهانی حدود 17 دلار است که 1917 دلار و از ابتدای هفته چهار سنت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا