اقتصادی

حرکت دلار روی مرز حساس قیمتی/ سایه احتیاط در بازار ارز

مریم فخری: عملکرد یک هفته ای بازار ارز حاکی از فراز و نشیب های قیمت دلار است به طوری که در اواسط هفته، دلار کانال 36 هزار تومان را در اختیار دارد. چهاردهم آذرماه هر دلار آمریکا 36 هزار و 100 تومان بود. البته دلار در این کانال یک روز بیشتر دوام نیاورد و بلافاصله قیمت ها به عقب برگشت.

تحلیل روند نشان می دهد در آخرین روز هفته، دلار در ساعاتی شاهد رنگ کانالی 36 هزار تومانی بود اما در نهایت دلار به عقب رانده شد و معاملات هفته با 35 هزار و 862 تومان به پایان رسید.

در نتیجه قیمت دلار در هفته گذشته 0.4 درصد افزایش یافت و میانگین رشد 167 تومانی را تجربه کرد.

هر دلار آمریکا در ابتدای معاملات این هفته 35 هزار و 695 تومان بود.

حرکت دلار در مرز حساس قیمتی / سایه احتیاط در بازار ارز

عملکرد بازار حکایت از گران شدن 66 تومان از ابتدای آذرماه امسال دارد. در ابتدای معاملات اول آذر ماه هر دلار آمریکا 35 هزار و 200 تومان قیمت داشت.

فشار بازارساز بر بازار ارز

بازارساز در یک ماه گذشته تلاش مضاعفی برای کنترل قیمت ارز و مدیریت بازار داشته است. با توجه به نزدیک شدن به سال نو و ماه های پایانی سال 1401 و افزایش سفرها، به نظر می رسد سطح جدیدی از تقاضا وارد بازار شود.

با این وجود برخی از تحلیلگران ارزی معتقدند در حال حاضر اقدامات بازارسازان و ترس از تزریق عرضه باعث شده تا فعالان ارزی تهران جانب احتیاط را بگیرند و به همین دلیل قیمت دلار در محدوده مشخصی معامله می شود. چند روز گذشته

کارشناسان می گویند نرخ دلار با توجه به روندهای فنی در سقف قرار دارد و از سوی دیگر جا برای مدیریت بازار توسط دولت و بانک مرکزی وجود دارد.

223225

دکمه بازگشت به بالا