فرهنگ و هنر

حمایت وزارت ارشاد از تولیدات ادبی دفاع مقدس

وزیر فرهنگ و رهبری در دیدار با جمعی از ناشران دفاع مقدس گفت: این وزارتخانه آمادگی دارد با ناشران دفاع مقدس همکاری کند تا تولیدات ادبی در حوزه دفاع مقدس افزایش و به طور کامل ارتقا یابد. حمایت از تولیدات ادبی در این زمینه.»

به گزارش آپارات نیوز و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و رهبری، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این نکته گفت: برای این همکاری و مشارکت در صورت نیاز می توان ستادی در این زمینه تشکیل داد تا مطالبات را برنامه ریزی کند. مقام معظم رهبری در حوزه ادبیات دفاع مقدس در داخل و خارج از کشور عملیاتی شوند.

وی با بیان اینکه در عرصه دفاع مقدس کار زیادی روی زمین انجام شده است، افزود: باید به موضوع دفاع مقدس از منظر پدران و مادران شهدا پرداخته شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید در حوزه دفاع مقدس آثار و فعالیت های بیشتری تولید کنیم و آثار در این زمینه به بیش از 100 برابر برسد. دفاع مقدس دارای لشکرها و نیروهای عملیاتی مختلفی مانند بسیج، سپاه و ارتش بود که از هر منظری می توانستند محصولات متفاوتی در این زمینه تولید کنند. در حال حاضر مرکز اسناد انقلاب اسلامی نزدیک به 60 جلد از اسناد نیروی زمینی ارتش را منتشر کرده است و سهم نیروی هوایی ارتش در ماه‌های اول جنگ بی‌نظیر است که شاید ایده تولید محتوای منحصربه‌فرد در این زمینه باشد. .

وی با تاکید بر اینکه باید درد و رنج پدران و مادران شهدا برای اعزام فرزندانشان به جبهه ثبت شود، گفت: اکنون 33 سال از جنگ می گذرد و نسل درگیر جنگ بیش از 60 سال سن دارد. تازه متوجه شدم بیش از 80 درصد پدر و مادر شهدا فوت کرده اند که اهمیت توجه به این موضوع را دو چندان می کند.

اسماعیلی با اشاره به لزوم تخصیص 2 درصد بودجه به امور فرهنگی خاطرنشان کرد: در بودجه امسال به دستگاه های اجرایی و دولتی اجازه داده شد 2 درصد از بودجه خود را صرف امور فرهنگی، سینمایی و انتشاراتی کنند. بنابراین در این راستا می توان برنامه ریزی کرد که مثلا ۲۰۰ اثر از نمایه دفاع مقدس را ترجمه کنیم.

وزیر فرهنگ با تاکید بر اینکه در حوزه افزایش آثار دفاع مقدس باید کار قوی، مطمئن و با کیفیت انجام دهیم، تاکید کرد: هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد و اگر ظرفیت ناشران 100 برابر است ظرفیت این وزارتخانه نیز 100 برابر می شود، اما ناشران باید برنامه دقیق سه تا چهار ساله ارائه دهند.

وی گفت: بودجه و امکانات کم است اما فضا و تقاضا زیاد است اما با برنامه ریزی صحیح و هدف گذاری باید این برنامه ها اجرایی شود. پیوست های رسانه ای قدرتمند نیز باید گنجانده شود. انقلاب اسلامی با پیام های جهانی و انسانی در دنیا در غربت است و دشمنان هر چه می خواهند ایران هراسی و اسلام هراسی را ترویج می کنند پس هر چقدر هم قوی باشند باید درست عمل کنیم و هزینه کنیم.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه مجمع ناشران دفاع مقدس را خانواده خود در وزارت فرهنگ و رهبری می دانیم، افزود: وزارت فرهنگ و رهبری وظیفه دارد از ناشران دفاع مقدس حمایت کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا