اقتصادی

خاموشی‌های خوزستان از روی ناچاری است / اتمام ۷۵ درصد ذخایر نیروگاه‌های برق‌آبی

آپارات نیوز / خوزستان سخنگوی صنعت برق در جنوب غربی کشور با اشاره به ناپدید شدن روزانه در شهرهای خوزستان گفت: این شرایط ناشی از اجبار است و راه حل دیگری وجود ندارد ؛ اگر این محدودیت های برنامه ریزی شده اعمال نشود ، احتمال خاموشی های گسترده یک فاجعه است.

کیومرث زمانی گفت: در این روزهای بسیار گرم مردم خوزستان یک سری کسوف را تجربه می کنند که شرایط برای مردم مطلوب و با وقار نیست و من معذرت می خواهم

به گزارش آپارات نیوز ، وی افزود: “این شرایط از سر ضرورت است و راه حل دیگری وجود ندارد. اگر این محدودیت های برنامه ریزی شده اعمال نشود ، احتمال خاموشی های گسترده یک فاجعه است.

سخنگوی صنعت برق در جنوب غربی کشور گفت: برای جلوگیری از خسوف سراسری ، خورشید گرفتگی های گسترده و برنامه ریزی شده در استان خوزستان اجرا شده است. این وضعیت مختص خوزستان نیست و این کسوف در سایر استانها بیشتر دیده می شود.

زمانی گفت: دمای 50 درجه و بالاتر قابل تحمل نیست و تاریك شدن در این شرایط به زندگی انسان مربوط می شود. با تلاش های انجام شده در اول ژوئن ، ما 800 مگاوات ظرفیت خارج از شبکه دریافت کردیم ، تا آنجا که ممکن است عملیات را محدود کنیم و از قطع برق در استان خوزستان جلوگیری کنیم.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت نیروگاه های آبی به جایی رسیده است که آنها 75 درصد از ذخایر خود را از دست داده اند.

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب در یک برنامه تلویزیونی گفت: “اکنون که در آغاز تابستان هستیم ، ظرفیت نیروگاه های برق خوزستان 25٪ از ذخایر عادی برای یک سال است. در صورت عدم کنترل ، گمراه شده و راه درست را گم می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا