فرهنگ و هنر

خبرهای تازه از جشنواره بین‌المللی فیلم کودک

آپارات نیوز / اصفهان مدیر بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرده است که همزمان با فراخوان پنجمین دوره جشنواره ملی فیلم نوجوانان ، فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به زودی منتشر می شود.

علیرضا تابش در گفت وگو با آپارات نیوز اظهار داشت: از ابتدای امسال جلسات متعددی با حضور اعضای هیئت سیاستگذاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان درباره دستاوردهای جشنواره و بازی های المپیک در سال 1399 برگزار شده است. ، نقاط ضعف و مشاغل مختلفی که سال گذشته این رویداد را برگزار کردند. “در زمینه تاج ، ما مجبور به بررسی شدیم و طبیعی است که ما مجبور بودیم این رویداد بین المللی را امسال بخاطر وضعیت ویروس کرونا و نحوه ارتباطات داخلی و بین المللی برنامه ریزی کنیم.

مدیر بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرده است که آیین نامه و فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در هفته جاری اعلام می شود.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان یادآور شد: همکاران من در کارگروه تخصصی سینماهای کودک و نوجوان بنیاد فارابی و دبیرخانه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان از سال گذشته فعال بوده اند و سعی در برگزاری جشنواره های خارجی کار می کند و جلسات بررسی تا برنامه بهتری برای پویایی جریان تولید و اکران جشنواره های فیلم و کودک برای کودکان داشته باشیم.

وی همچنین از برپایی پنجمین دوره مسابقات المپیاد فیلم جوانان کشور همزمان با سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک اشاره کرده و می گوید: فراخوان این دوره از مسابقات المپیاد فیلم به زودی منتشر می شود.

تابش خاطرنشان کرد: سینماهای ‘کودک و نوجوان’ همیشه نیاز به توجه و حمایت داشته اند و نهادهایی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، سازمان صدا و سیما ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت تجارت داخلی ، شهرداری ها ، فرمانداران ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و غیره ، باید با حمایت مادی و معنوی خود به ارتقا this این ژانر مهم فیلم کمک کنند.

به گزارش آپارات نیوز ، در تاریخ 4 ژوئن ، محمد عیدی ، معاون فرهنگی شهردار اصفهان و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان ، در مصاحبه با دفتر مطبوعاتی این جشنواره در مورد امکان برگزاری فیزیکی گفت. سال: گذشته ارزشمند است و امسال می توان جشنواره فیلم کودک در اصفهان را با بخشهای آنلاین برگزار کرد ، زیرا جشنواره های هنری وظیفه دارند در موقعیت های مختلف نیازهای آنها را برآورده کنند.

انتهای پیام

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا