اقتصادی

خبر مهم برای خریداران/ شرط واردات لوازم خانگی مشخص شد

به گزارش خبرگزاری آذربایجاندر این جلسه محمد مخبر با اشاره به کنترل تلاطم های اولیه در بازار از همه اعضا خواست تا با اتخاذ تدابیر مناسب و افزایش نظارت برای ایجاد ثبات در قیمت و بازار کالاهای اساسی اقدام کنند. معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت به ویژه در روزهای پایانی سال، افزود: همه کسانی که در این زمینه همکاری خوبی دارند باید مورد تشویق قرار گیرند و متخلفان در هر صنعتی جدی گرفته شوند.

در این جلسه گزارش مبسوطی از وضعیت قیمت در صنعت لوازم خانگی ارائه شد. بر اساس این گزارش، با توجه به توقف افزایش قیمت ها، ایجاد شفافیت در سامانه جامع معاملات، ثبت دقیق فاکتورهای فروش، درج قیمت تولیدکننده، کاهش قیمت تمام شده با تولید مواد داخلی و… کاهش تعرفه واردات قطعات یدکی و تلاش برای افزایش تولید و ایجاد تنوع در محصول از جمله راهکارهایی برای کاهش قیمت در این صنعت و بازار و مقرر شد برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شود.

لازم به ذکر است بر اساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار مقرر شده است در صورتی که تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی قیمت های خود را در بازار واقعی تعیین نکنند، برنامه ریزی لازم برای آزادسازی واردات مطابق با قوانین موجود انجام شود. نیازهای مردم

آزادسازی واردات لوازم خانگی در صورت عدم همکاری کارخانجات تولیدی

در این جلسه وزارت صمت گزارشی از آسیب شناسی و آخرین وضعیت قیمت 18 قلم از طیف وسیعی از کالاهای مورد نیاز شب عید و همچنین گزارشی از آخرین وضعیت قیمت تولیدکننده ارائه کرد. کالاها بر اساس این گزارش، تعداد کالاهای مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده 7 هزار قلم کالا اعلام شد که از این تعداد حدود 4 هزار و 500 قلم کاهش قیمت داشت.

همچنین گزارشی از عرضه و نگهداری میوه شب عید، توزیع گوشت، مرغ و برنج در میادین عرضه توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه و مقرر شد در روزهای منتهی به پایان سال خرید اساسی انجام شود. کالا با قیمت مصوب بازار به وفور کمبودی در بازار وجود ندارد.

وضعیت توزیع کالا در سامانه های هوشمند و اینترنتی نیز یکی از گزارش های ارائه شده در این جلسه بود که بر این اساس با اشاره به رکورد 80 تن توزیع برنج با میانگین قیمت در تهران، این سامانه ها تعداد را تعیین کردند. روزها تا پایان سال افزایش سیستم های موجود و بهبود زیرساخت های فروش و تامین از طریق این سیستم ها.

223227

دکمه بازگشت به بالا