اقتصادی

خبر مهم وزیر برای خریداران خودرو /قرعه کشی خودرو حذف می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبر .برآنلاین، سید رضا فاطمی امین در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: به عنوان مثال ، در زمینه خودروها 30 درصد قطعات را وارد می کنیم ، اما قیمت 40 درصد سایر قطعات خودروهای داخلی تولید می شود. نیز به دلار وصل شده است.

وی افزود: حدود دو ماه است که این فرآیند را در فولاد آغاز کرده ایم ، بدین معنا که قیمت بلوک ها که اکنون 13 هزار تومان است ، اگر هنوز به دلار وابسته بود باید 18 هزار تومان مبادله می شد.

وی گفت: به این ترتیب قیمت ورق ها ، میله ها و بلوک ها بر اساس واقعیت اقتصاد ایران تعیین می شود. از یک تا دو هفته آینده ، استفاده از این روش را برای محصولات مختلف ، اما برای محصولاتی که ممکن است کسری در قالب پیشنهادات تلفیقی داشته باشد. “ما این کسری را جبران می کنیم.

وی افزود: ظرف 12 هفته آینده 12 ماه عرضه فولاد و مواد پتروشیمی خواهیم داشت. اگر پیشنهاد 12 ماهه را شروع کنیم ، هر پیمانکار می فهمد که قیمت کالا در 2 ماه آینده چقدر خواهد بود ، و این به معنی پیش بینی است. ما همچنین بحث حذف سهمیه های ایجاد شده توسط اجاره را اجرا خواهیم کرد.

فاطمی امین گفت: “ما در کشور مشکل فنی و تکنولوژیکی نداریم و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که نمی تواند کار را به صورت فنی انجام دهد.

خروج قیمت دلار از اقتصاد از دستور کار / قرعه کشی خودرو حذف می شود

وی افزود: بهتر است از کلمه صادرات استفاده نکنید و تجارت بین المللی را نگویید که کلمه بزرگتری است.

فاطمی امین افزود: داشتن طرح تجاری در بازارهای دیگر و توسعه آن چه اشکالی دارد؟ برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم ، باید کاری انجام داد ، ما باید زیرساخت ها را ایجاد کنیم ، به عنوان مثال ، برنامه ای برای افزایش مشاور تجاری داریم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: سال آینده ما نباید تعهد ارزی داشته باشیم ، تحریم شدیم و بیشتر درآمدهای نفتی بود و مصرف ارز در جریان بود و کل سیستم فرو ریخت و پیچیده شد. امیدواریم از اوایل تابستان سال آینده هیچ گونه تعهد ارزی نداشته باشیم. ما درآمد ارزی کافی برای رفع نیازهای ارزی و حل مشکلات داریم.

فاطمی امین افزود: دولت الکترونیک و بخش مربوط به صنعت ، معدن و تجارت تا پایان سال ساماندهی می شود و تا پایان امسال نقشه راه صنعت ، معدن و تجارت برای همه شهرها داریم که در آن ما مشخص می کنیم که چه برنامه هایی مورد نیاز است. سرمایه گذاری دارد و چقدر به کار نیاز داریم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: وظیفه ما رسیدن به جایی است که بازیگران اقتصادی دغدغه دیگری جز بازاریابی ندارند. سال آینده باید به جایی که در سال 1997 بود برسیم ، به این معنی که باید قبل از تحریم ها به عقب برگردیم تا به رشد 12 درصدی در صنعت و معدن برسیم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین در جمع برنامه نویسان در خصوص برنامه های آینده بازار خودرو به خبرنگاران گفت: در نظر داریم تا سال آینده موضوع قرعه کشی خودرو را حذف کنیم.

وی افزود: با افزایش 100 هزار دستگاهی ، تولید خودرو در سال جاری به یک میلیون خودرو می رسد در حالی که سال آینده 1.6 میلیون دستگاه خودرو در کشور تولید می شود و مشکل قرعه کشی خودرو برطرف می شود ، در حالی که خودروسازان با مشکلاتی روبرو هستند. چیزهای زیادی وجود دارد که باید به حل آنها کمک کنیم.

223227

دکمه بازگشت به بالا