فرهنگ و هنر

خودمان باید به داد خودمان برسیم

بهروز رضوی این روزها همچنان مشغول کار اصلی خود یعنی پخش از رادیو است. او می‌گوید پیشنهادهای زیادی برای کار در شبکه‌های مختلف – هم صدا و هم تلویزیون – دریافت می‌کند، اما زمانی برای آن ندارد. این گوینده باسابقه هنوز از رادیو به عنوان خاستگاه اصلی خود یاد می کند. چون شروع کارش در صدا بود.

بهروز رضوی در گفت وگو با آپارات نیوز از فعالیت های این روزهای خود می گوید و اینکه بعد از گذشت حدود 30 سال همچنان برنامه «کتاب شب» را مدیریت می کند. وی در این زمینه توضیح می دهد: همچنان در رادیو و با همان برنامه های قدیمی از جمله «کتاب شب» کار می کنم. برنامه های «گفتگو با بزرگان ادبیات» و «هنر معاصر» را هم دارم. برای شب یلدا هم در یکی دو شبکه برنامه داشتم. از جمله شبکه تهران که حافظ خواندم و آیتمی هم به همین منظور ضبط شد و برای این اتفاق ثروت حافظ را گرفتم.

این گوینده قدیمی با اشاره به اهمیت حفظ آداب و سنن ایرانی و برپایی مراسمی مانند شب یلدا می گوید: امیدوارم با وجود همه پیچیدگی ها و مشکلات، خود را با آداب و رسوم قدیمی و کهن و به یاد آوردن سنت ها ارتقا دهیم. چون هیچکس حال ما را بهتر نمی کند و باید مراقب خودمان باشیم. این یکی از آموزه هایی است که می تواند ما را در سایه آن در حال خوبی قرار دهد.

بهروز رضوی: ما باید به اهداف خودمان برسیم

او درباره برنامه «کتاب شب» که در دهه 70 از رادیو تهران شروع کرده و راز ماندگاری این برنامه پس از حدود 30 سال می گوید: این برنامه را بعد از 70 یعنی حدود سال 72 شروع کردم و هنوز هم ادامه دارد. شاید مخاطب از اجرای من راضی باشد اما اصل داستان به موضوع نمایش که یک کتاب است برمی گردد. از طرفی دست ما برای معرفی هر نوع کتابی است، آن را توصیه می کنیم و مطالعه آن را به مخاطب توصیه می کنیم.

این سخنران در پاسخ به سوالی درباره پیشنهادات دیگر برای همکاری می گوید: پیشنهادات زیاد است اما وقت ندارم. من از گذشته برنامه های رادیویی داشته ام و ترجیح می دهم در رادیو باشم. چون رادیو خاستگاه من است. کارم را در رادیو شروع کردم و در نتیجه با رادیو آشنا شدم و صمیمی تر شدم.

رضوی در پایان بیان می کند: اتفاقا امروزه فرصت کتابخوانی و مطالعه بیشتر را داریم. اگر همه راه‌ها بسته باشد، کتاب تنها راهی است که می‌توان آن را با علاقه پیش برد و خواند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا