استانها

دامداران استان سمنان از مهلت تمدید پروانه ی چرای دام تا ۹ آذر ۱۴۰۰ استفاده نمایند

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز استان سمنان، جعفر مرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در حاشیه این بازدیدها تهیه طرح آمایش منطقه برای احیاء و بهسازی اراضی را یکی از موارد زیر عنوان کرد. برنامه ها معاونت فنی این اداره کل تا نهم آذرماه سال جاری فرصت دارند جهت تمدید پروانه چرای دام و تهیه طرح های گیاهی خود به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های مربوطه مراجعه کنند. به موقع اقدام نکنند، پروانه چرا آنها باطل می شود.

جعفر مرادی حقیقی تاکید کرد: مجریان طرح های مرتع داری علاوه بر معافیت 30 ساله از هر گونه پرداخت حق الزحمه سالانه تمدید پروانه چرای دام، در صورت احیا، توسعه و بهره برداری در سطح مردم از اولویت استفاده می کنند. . با آنها است.

جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با تاکید بر اینکه فصل زمستان از امروز در استان سمنان آغاز می شود و کشاورزان باید مجوزهای چرای زیر را رعایت کنند، افزود: برای ساماندهی، حمایت و جلوگیری از آسیب به مراتع سمنان اقدام شود. استان شناسایی دام دامداری های سنگین در منطقه آغاز شده است که نیازمند همکاری دامداران منطقه است.

گفتنی است علی ترابی معاون فنی بهزاد گلابیان، سید ابوالفضل ولایی رئیس اداره جنگل ها و جنگل ها و امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و مدیریت مخازن استان سمنان و محمدرضا کشاورزیان از منابع طبیعی و اداره آبخیزداری شاهرود نیز حضور داشت.

46

دکمه بازگشت به بالا