اقتصادی

درصد تغییر نرخ ارز پس از توافق وین/ دلار ۱۰ هزار تومان می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، مهدی پازوکی در محل باشگاه آپارات نیوز با موضوع “بازارها و برجام؛ بازارها به کدام سمت می روند؟” وی گفت: بعید می دانم در صورت افتتاح سفارت آمریکا در تهران، قیمت دلار به زیر 23 تا 24 هزار تومان برسد. قیمت ارز در بازار ارز بر اساس عرضه و تقاضای ارز تعیین می شود.

وی افزود: وزیر نفت در برنامه هفتم 200 میلیارد دلار در بخش بالادستی صنعت نفت ایران سرمایه‌گذاری می‌کند و بخشی از آن به صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد که به خاصولاتی‌ها وام می‌دهد.

این کارشناس اقتصادی گفت: اینها واقعیت های اقتصاد ایران است و در نتیجه ارز 10 هزار تومانی یک آرزو است و اگر برجام پذیرفته نشود اوضاع وحشتناک خواهد بود. به خصوص با سیاست های احمقانه ای که دولت در سال گذشته داشته است.

پازوکی گفت: تصمیمات نابخردانه تعادل را در بازار ایران بر هم زد. هر جا می روید، قیمت ها بالا می رود و باعث بیکاری می شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت برنامه ای ندارد و استراتژی آن مشخص نیست و یک سال و 10 روز از روی کار آمدن این دولت می گذرد و سیاست کلی برنامه هفتم را اجرا نکرده اند و به اهداف خود می رسیم. نیاز به بهبود وضعیت فعلی برای رسیدن به کامل مطلوب است که بررسی شود.

مشروح اظهارات مهدی پازوکی را (اینجا) بخوانید.

223225

دکمه بازگشت به بالا