فرهنگ و هنر

درمان جلال مقامی از سوی صندوق اعتباری هنر پیگیری می‌شود

صندوق اعتباری هنر اعلام کرده است که روند درمان جلال مگی، دوبلور پیشکسوت کشورمان را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی روز دوشنبه 12 مرداد در گفت و گوی تلفنی با جلال مگی، صدا و سیمای پیشکسوت کشور جویای حال این هنرمند شد.

در این گفتگو که با سلام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، گفت: هنرمندانی چون شما یکی از سرمایه های ماندگار کشور هستند که در طول سالیان فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر و با تلاش زیاد خاطرات ماندگاری را به یادگار گذاشتید شما برای چندین نسل نشان دادید. تجلیل از معلمان پیشکسوت بی شک یکی از مهم ترین رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

پوراحمدی افزود: در صندوق اعتباری هنر نیز هستیم که با راه اندازی واحد نام های هنری، به ویژه سلامت و معیشت بزرگان عرصه فرهنگ و هنر را رصد می کنیم و خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه وجود دارد. در این راستا. «اما ما می دانیم که این اقدامات قبل از شأن و منزلت شما حداقل است.

جلال مگی با قدردانی از تماس مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، از وضعیت سلامت و روند درمان خود گفت.

در این زمینه بخوانید:

جلال مگی: زمان مانند رعد و برق می گذرد، پس قدر آن را بدانید

جلال مزی یکی از اعضای صندوق اعتباری هنر است که تحت پوشش طرح تکریم، بیمه درمان تکمیلی و سایر طرح های صندوق قرار می گیرد. همچنین مقرر شد مسائل مربوط به درمان این هنرمند سرشناس از سوی صندوق به صورت ویژه پیگیری شود.

رفعت هاشم پور همسر جلال مگی نیز از جمله هنرمندانی بود که نشان درجه یک هنری را دریافت کرد که طرح افتخارات صندوق اعتباری هنر تحت پوشش قرار گرفت. او در اسفند 1400 بر اثر کهولت سن درگذشت.

در این مورد بیشتر بخوانید:

جلال مگی: همسر و همکار دلسوزم را از دست دادم

بر اساس این گزارش، همزمان با سالروز تولد جلال مگی، بدلکار و هنرمند پیشکسوت کشورمان طی تماسی با وی ضمن تبریک به این مناسبت، خبرنگار آپارات نیوز جویای حال این هنرمند شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا