استانها

در هفته دولت 2 طرح فنی و حرفه ای در ایلام افتتاح می شود

در هفته دولت 2 پروژه فنی و حرفه ای در ایلام افتتاح می شود

مدیرکل امور فنی و حرفه ای ایلام گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت 2 پروژه فنی و حرفه ای در این استان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز ایلام؛ حامد سلیمانی اظهار داشت: در هفته دولت 2 کارگاه برق صنعتی و برق اتومکانیک در شهرستان های آبدانان و ایوان افتتاح می شود تا جوانان بتوانند از این طرح ها در زمینه حرفه آموزی و اشتغال استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه زیربنای هر یک از این طرح ها 200 متر مربع است، افزود: برای این دو طرح چهار میلیارد ریال صرف خرید تجهیزات آنها شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام با اشاره به نقش آموزش فنی و حرفه ای در اشتغال و توسعه خاطرنشان کرد و تاکید کرد: مراکز حرفه ای و فنی در 14 شهرستان استان فعال هستند، در حالی که در شهرستان های بدره و چاور که اخیراً به عنوان مراکز آموزشی اضافه شده اند. جیمی د نامزد کرد. در آموزش و پرورش حرفه ای.

سلیمانی یادآور شد: 240 آموزشکده فنی و حرفه ای در استان فعال است که با 288 رشته حرفه ای در چهار زیربخش صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ هنری فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار نفر برای آموزش و احراز صلاحیت به مراکز فنی و حرفه ای استان مراجعه کرده اند افزود: نسبت به سال گذشته جهش خوبی در این زمینه داشته ایم.

مدیرکل امور فنی و حرفه ای ایلام گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی وارد عرصه دانش بنیان شده و 2 کارگاه دانش بنیان از جمله پرورش ماهی آبی گرم را افتتاح کرده ایم. و قارچ دکمه ای

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس رای گیری 0 تعداد بازدیدکنندگان

دکمه بازگشت به بالا