اقتصادی

دستور وزیر کشور به استانداران برای کنترل قیمت‌ها و انجام نظارت میدانی

وزیر کشور از استانداران سراسر کشور خواسته تا با نظارت میدانی دقیق، حاکمیت لازم را برای کنترل قیمت ها داشته باشند.

به گزارش آپارات نیوز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی در جلسه بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با تنظیم بازار که با حضور استانداران سراسر کشور و تنی چند از وزیران در وزارت کشور برگزار شد، این موضوع را مطرح کرد.

وی حذف ارز ترجیحی را ضروری برای توسعه اقتصادی کشور دانست و افزود: با هماهنگی همه دستگاه ها این اقدام به درستی انجام شده است. همچنین با برنامه ریزی مناسب و به موقع، هیچ پیامد امنیتی خاصی در روند اجرای طرح دموکراتیزاسیون و توزیع عادلانه یارانه ها ایجاد نشد.

وزیر کشور افزود: اعتقاد افکار عمومی به لزوم اجرای طرح دموکراسی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها همچنان مورد نیاز است و باید ابعاد این طرح کلان اصلاحات اقتصادی تا حد امکان روشن شود.

دکتر. وحیدی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر کنترل قیمت ها و تامین اقلام مورد نیاز مردم، از استانداران سراسر کشور خواست با نظارت های میدانی دقیق، حاکمیت لازم را برای کنترل قیمت ها داشته باشند.

وی با تاکید بر کنترل قیمت اجناس و اجاره بها خاطرنشان کرد: اجاره بها نباید فراتر از حد متعارف افزایش یابد که در کلانشهرها 25 درصد و در شهرهای دیگر 20 درصد است.

وزیر کشور خواستار نظارت مردمی برای نظارت دقیق بر بازار شد و گفت: تمامی بنگاه های معاملات ملکی موظف به رعایت آن هستند و با متخلفان برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا