اقتصادی

دژپسند: تحقق کامل درآمدهای مالیاتی / لزوم کاهش تصدی‌گری دولت و رسیدن به توسعه پایدار

به گزارش آپارات نیوز و اتاق بازرگانی ایران ، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفتگوی دولت و خصوصی به مهمترین رویکرد شورایاران در روند انتقال و لزوم کاهش مالکیت دولت و ایجاد توسعه پایدار اشاره کرد. گفت: این همان چیزی است که از روح حاکم بر سیاست ماده 44 ناشی می شود و این اصل باید در تمام جزئیات آن مورد توجه قرار گیرد.

در بخشی دیگر از این نشست ، علیرضا رزم حسینی ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به بهره برداری از پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان یزد و شهر اردکان برای رسیدگی به مشکلات آب تعدادی از معادن بزرگ در این مسیر

به گفته وی ، بهره برداری از سه خط انتقال آب دیگر کلید خورد که یکی از آنها از استان هرمزگان به خراسان جنوبی می رسید ، دیگری اصفهان از هرمزگان وارد می شد و در آخر خط از چابهار به زابل می رفت.

وی همچنین به انعقاد چندین توافق نامه با بنگاه های بزرگ صنعتی برای توسعه سطح سرمایه گذاری معادل 152 تریلیون تومان در پنج استان کشور اشاره کرد.

در همین حال ، دژپسند برخی از دستاوردهای شورای گفتگو را نیز ذکر کرد ، زیرا جلسه نهایی در سال 1999 برگزار شد. به گفته وی ، ده جلسه با 17 مصوبه برگزار شد که یک موفقیت مهم است. وی همچنین با بیان اینکه 33.4 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال جاری انجام شده است ، گفت: همکاری در جلسات گفتگو به صادرکنندگان کمک کرده است ، با وجود مشکلات و چالش های دشوار ، به این سطح صادرات برسند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در بحث دستورات مالیاتی و مشوق ها یا در رابطه با ماده 20 قانون رفع موانع تولید گام های جدی برداشته شده است که در نهایت به تصویب هیئت گفتگو رسیده است.

وی همچنین از تحقق 100 درصدی نرخ مالیات مصوب 11 مارس خبر داد و گفت: “مهم است که این تحقق 100 درصدی به گونه ای انجام شود که هیچ فشاری بر مودی وارد نشود و ما ممکن است معافیت ها را اعمال کنیم و بخشش

223224

دکمه بازگشت به بالا