ورزشی

دیدار رییس کمیته ملی المپیک مجارستان با وزیر ورزش و جوانان ایران

به گزارش شفاف به نقل از وزارت ورزش و جوانان، کریستین کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان و بالینت ویکاسی دبیرکل کمیته ملی المپیک با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی دیدار کردند.

مهدی علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، اسماعیل احمدی سرپرست و مشاور وزیر، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حضور داشتند.

حمید سجادی در این نشست گفت: در حال حاضر قابلیت های خوبی در بحث ورزش بین دو کشور وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. من خاطرات خوبی از بوداپست دارم و یکی از رکوردهایی که در مجارستان به ثبت رساندم هنوز در این کشور باقی مانده است.

وی افزود: اکثر نتایج کسب شده توسط قهرمانان ورزشی مجارستان قابل احترام است. این کشور دارای مراکز آموزشی خوبی برای رشته های مختلف است. امیدوارم بتوانیم مانند گذشته شرایط همکاری دو کشور را بهبود بخشیم و دو کشور از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم بتوانیم با مجارستان هم در حوزه ورزش و هم در حوزه جوانان به تفاهم و موضوع مشترک برسیم. یکی از خواسته های ما ایجاد تعامل بین دو کشور در حوزه جوانان است. ما باید تبادل دو کشور را در زمینه های اجتماعی و ورزشی در نظر بگیریم.

سجادی خطاب به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان گفت: پیشنهاد می کنم مدیران ورزشی ما بتوانند در دوره های آموزشی در مجارستان شرکت کنند و با دوره های جدید و باشگاه داری آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رشته های سنتی ما در ایران رشته باستانی و زورخانه ای است که دوست داریم این رشته در مجارستان نیز راه اندازی شود و کمیته المپیک مجارستان از این رشته حمایت کند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: برای رئیس کمیته المپیک مجارستان و هیئت همراه آرزوی سفر خوب و خاطره انگیزی داریم و امیدوارم سفری به مجارستان و امکانات این کشور نیز داشته باشیم. ” امیدوارم دو طرف در مجامع ورزشی بین المللی از یکدیگر حمایت کنند.

کریستین کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز در این دیدار گفت: از زمانی که برای این دیدار در اختیار ما گذاشتید تشکر می کنم و به ایران که در مسابقات المپیک و جهانی افتخارات را کسب کرد، تبریک می گویم.

وی افزود: دلیل حضور ما در ایران ایجاد هم افزایی و استفاده از توانمندی ها و تجربیات دو کشور است. پس از بازگشت به بوداپست، تلاش خواهیم کرد تا توافقاتی را که امضا کرده ایم اجرا کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان در پاسخ به پیشنهاد سجادی برای راه اندازی ورزش زورخانه ای در مجارستان گفت: کمیته المپیک مجارستان از پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان ایران استقبال می کند و حمایت های لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد. تشکیل ورزش زورخانه ای.»

دکمه بازگشت به بالا