فرهنگ و هنر

راه‌اندازی خانه خلاق صنایع‌دستی در بروجرد

آپارات نیوز/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: با همکاری دانشگاه آیت الله بروجردی و این اداره کل، مدرسه تاریخی حجتیه بروجرد به عنوان خانه خلاق صنایع دستی انتخاب شد.

عطا حسن پور گفت: این خانه در اوایل دوران قاجار به همت آیت الله مولی اسدالله بروجردی ساخته شد و قریب به صد سال متروک بود و در سال 1392 در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت و اقدامات امداد و نجات خوبی انجام شد. روی آن .

وی تصریح کرد: در سال جاری با تعامل با دانشگاه آیت الله بروجردی و انتخاب خانه خلاق صنایع دستی بروجردی اقدامات مثبتی در این زمینه انجام شده و بر اساس تفاهم نامه منعقده با دانشگاه آیت الله بروجردی مقرر شد تا مبلغ 35 میلیارد ریال توسط این دانشگاه برای تامین تجهیزات آن اقدام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان خاطرنشان کرد: این پروژه گامی جدی در راستای راه اندازی مدرسه تاریخی حجتیه بروجرد است که برای گردشگران و علاقمندان به صنایع دستی و هنرهای سنتی اثر فرهنگی ارزشمند و جذابی خواهد بود. . بروجرد و استان.

حسن پور ادامه داد: همچنین این تفاهم نامه با ایجاد اشتغال و گردش مالی مثبت موجب توسعه و رونق صنایع دستی در استان می شود.

وی افزود: تاکنون 26.5 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای مرمت این اثر ارزشمند هزینه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا