فرهنگ و هنر

رایزنی امیرعبداللهیان با فواد حسین درباره اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، برخی موضوعات مورد علاقه مشترک از جمله پیگیری توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و بغداد بررسی شد. و همچنین برخی موضوعات مرتبط با سفر بازدیدکنندگان ایرانی و عراقی به دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش آپارات نیوز، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق بر لزوم پیگیری توافقات حاصله در سفر نخست وزیر عراق به تهران در خصوص گسترش روابط دوجانبه و همچنین تسهیل سفرهای زیارتی ایرانیان و عراقی ها تاکید کردند. زائران در مناسبت های مذهبی به ویژه اربعین حسینی تاکید کردند.

امیر عبداللهیان با قدردانی از مساعدت ها و تسهیلات در نظر گرفته شده برای سفر زائران ایرانی در روز عرفه و همچنین هماهنگی های انجام شده برای سفر زائران ایرانی به اربعین، از تلاش های طرف عراقی برای اعزام زائران ایرانی قدردانی کرد. به عربستان سعودی برای اجرای صحیح حج.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با همتای عراقی خود در خصوص امکان از سرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره گفت و گو و ابراز امیدواری کرد که آمادگی ها و امکانات لازم برای از سرگیری عمره با شرایط کرونا فراهم شود.

وزیر امور خارجه عراق ضمن اعلام آمادگی برای ادامه کمک در تسهیل سفر زائران عرفه و اربعین و همچنین مناسک حج، بر آمادگی دولت عراق برای فراهم آوردن زمینه های لازم برای برگزاری مناسب زیارت اربعین تاکید کرد.

فواد حسین تاکید کرد: دولت عراق حداکثر تلاش خود را برای تسهیل سفر زائران حسینی و برگزاری هرچه باشکوه مراسم اربعین به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا