فرهنگ و هنر

رایزنی برای واگذاری ۱۴ هزار واحد مسکونی به خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که درباره جزئیات پرداخت وام خرید کالا از طریق کارت اعتباری ویژه خبرنگاران توضیحاتی را ارائه کرد، از رایزنی برای واگذاری 14 هزار واحد مسکونی خبرنگاران خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارشاد با اشاره به فعالیت حدود 17 هزار فعال رسانه ای در کشور و تلاش دولت برای محرومیت از آنها فراهم کردن زیرساخت‌ها برای فعالیت حرفه‌ای، گفت: تاکنون بسته اینترنت هدیه روز خبرنگار برای 12 هزار نفر اهدا شده است و سایر خبرنگارانی که تاکنون این بسته اینترنتی را دریافت نکرده‌اند می‌توانند با تکمیل مدارک از این فرصت بهره‌مند شوند.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه سفر به استان گلستان افزود: عضویت اختیاری در سامانه رسانه کشور به منظور حمایت از اموری مانند اعطای اینترنت، کارت های هنری، وام، تسهیلات، بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی تسهیل می شود.

وی به حمایت وزارت حراست از خبرنگاران اشاره کرد و گفت: پرداخت وام خرید کالا از طریق کارت اعتباری یکی از این حمایت هاست که در آن تسهیلات با نرخ سود 18 درصد و الف. پنج درصد تخفیف قیمت اجناس به همه خبرنگاران تعلق می گیرد.

اسماعیلی در پایان تصریح کرد: همچنین رایزنی با وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری 14 هزار واحد مسکونی به خبرنگاران آغاز شده است و فعالان رسانه ای می توانند با عضویت در سامانه جامع رسانه ای کشور از این خدمات بهره مند شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا