فرهنگ و هنر

روح نمایشگاه طراحی ۱۹۷۵ ایتالیا در تهران زنده شد

پیش نمایش اولین نمایشگاه بین المللی طراحی ایتالیایی-ایرانی توسط سفیر ایتالیا در تهران افتتاح شد.

به گزارش آپارات نیوز، پیش‌نمایش ویژه اولین نمایشگاه بین‌المللی طراحی ایتالیایی-ایرانی با عنوان “دوموس دیزاین – تهران 2022” در تاریخ 24 ژانویه توسط “جوزپه پرونه” سفیر ایتالیا در تهران به طور رسمی افتتاح شد.

نمایشگاه “دوموس دیزاین – تهران 2022” نیمه دوم اسفندماه 91 به مناسبت روز جهانی طراحی ایتالیا در پایتخت ایران برگزار می شود. این پیش نمایش در یکی از بناهای تاریخی مجموعه مربوط به دوره قاجار که محل اقامت سفیر ایتالیا است با حضور «والتر ماریوتی» سردبیر مجله «دوموس» که به تهران سفر کرده بود، برگزار شد. برای این مناسبت
این پیش نمایش با الهام از نمایشگاه تاریخی «دوموس دیزاین» که در سال 1354 به ابتکار مجله میلانی در تهران برگزار شد و 280 قطعه از بهترین طرح های جهان را برای خانه و صنعت توسط 116 طراح به نمایش گذاشت، الهام گرفته شده است.

پرونه افزود: نمایشگاه جدیدی که در تهران برگزار کردیم، با هدف احیای روحیه نمایشگاه تاریخی دوموس در سال 1975 و بررسی مراحل اصلی همکاری طراحی ایتالیایی و ایرانی است. بر پیوند ویژه بین ایتالیا و ایران تأکید می کند که از دهه 1950 هرگز دست از تولید طرح هایی با زیبایی کمیاب برنداشته است.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا