اقتصادی

روز جمعه عرضه مرغ به میادین میوه و تره‌بار انجام می‌شود/ ذخایر راهبردی ما با تمهیدات و دستورات رئیس‌جمهور از قبل از عید وضعیت عالی دارد

وزیر جهاد کشاورزی: ​​روز جمعه مرغ به کشورهای میوه و تره بار عرضه می شود/ با تمهیدات و دستور رئیس جمهور قبل از عید، ذخایر استراتژیک ما در وضعیت عالی قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین اقلام اساسی گفت: در اردیبهشت ماه امسال با تخصیص روز گذشته 200 هزار تن نفت خام در کارخانه ها توزیع کردیم که به خدا با تمهیدات و دستورات انجام شده، ذخایر استراتژیک ما در وضعیت عالی قرار دارد. رئیس جمهور قبل از عید ما کشور نداریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آپارات نیوز، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت و گوی زنده تلویزیونی شبکه خبری 21 در خصوص عرضه نفت گفت: خرید نفت بیشتر شد و باعث شد تا جمعیت اجازه دهد. بر.

وی ادامه داد: از فردا روغن با قیمت جدید در تمامی فروشگاه های تهران عرضه می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: به طور کلی کشور ما ماهانه حدود 140 هزار تن نفت خام مصرف می کند که در کارخانه ها پالایش می شود. در اردیبهشت ماه امسال 200 هزار تن روغن خام بین کارخانه ها توزیع کردیم، الحمدلله ذخایر استراتژیک ما با تدارک و دستور رئیس جمهور قبل از عید در وضعیت عالی قرار دارد و کمبود روغن خوراکی در زمین نداریم.

ساداتی نژاد در خصوص مرغ و تخم مرغ گفت: مصرف روزانه تهران 1200 تن مرغ است امروز مرغ گرم ما در توزیع در تهران به 1600 تن رسید. فردا که روز تعطیل است برای رفاه مردم عزیز کشتارگاه ها ذبح می شود و مرغ گرم به تمام زمین های میوه و تره بار کشور عرضه می شود و از نظر فراوانی مشکلی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در اردیبهشت ماه مازاد تولید طیور در کشور داشتیم یعنی 20 هزار تن، در اردیبهشت مازاد تولید طیور از مرغداران کشور داشتیم، 130 میلیون نفر در کشور جوجه داشته ایم. دو ماه طول می کشد و حتی در تخم مرغ، تخم مرغ مازاد تولید می شود. ما داریم بنابراین به مردم اطمینان می دهم که مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا