اقتصادی

روسیه بازگشایی نورد استریم ۱ را به تعویق انداخت

روسیه بازگشایی نورد استریم 1 را به تعویق انداخت

روسیه که قرار بود از روز شنبه لوله نورد استریم 1 را که به طور موقت آن را به اروپا قطع کرده بود وصل کند اما دیروز اعلام کرد که در حین تعمیر و نگهداری نقصی پیدا کرده است و گازپروم هم اعلام کرد که نمی تواند. یک بازه زمانی برای شروع مجدد تحویل ارائه کنید.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، مسکو تحریم های اعمال شده از سوی غرب پس از حمله روسیه به اوکراین را دلیل بر هم زدن عملیات عادی و نگهداری نورد استریم 1 می داند.

بروکسل می گوید این یک بهانه است و روسیه از گاز به عنوان یک سلاح اقتصادی برای انتقام استفاده می کند.

نورد استریم 1 که از زیر دریای بالتیک برای تامین انرژی آلمان و سایر کشورها عبور می کند، قرار بود پس از سه روز تعطیلی به دلیل تعمیر و نگهداری، در ساعت 01:00 به وقت گرینویچ روز شنبه (امروز) فعالیت خود را از سر بگیرد.

اما گازپروم، شرکت دولتی که صادرات گاز روسیه را از طریق خط لوله در انحصار خود در اختیار دارد، روز جمعه گفت که دیگر نمی تواند چارچوب زمانی برای ازسرگیری تحویل پس از کشف نشت ارائه دهد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین، گفت که اتحادیه باید سقف قیمتی را برای گاز خط لوله روسیه اعمال کند تا از تلاش های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای دستکاری بازار جلوگیری کند.

قیمت سوخت در اروپا به شدت افزایش یافته و به صنعت و خانوارهای اروپایی آسیب وارد کرده است.

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه گفت که اگر بروکسل چنین سقفی را وضع کند، مسکو صادرات خود به اروپا را قطع خواهد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز روز جمعه گفت که ممکن است اختلالات بیشتری در تحویل از طریق نورد استریم 1 ایجاد شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانیم انتظار قطعی‌های بیشتری را داشته باشیم، گفت: “تقصیر گازپروم نیست که منابع از بین می‌رود. بنابراین، قابلیت اطمینان کل سیستم در خطر است.”

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا