اقتصادی

روند مثبت حرکت شاخص تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گزارش آپارات نیوز ، شاخص کل بورس امروز 39 هزار و 478 واحد رشد کرد و می تواند در گام یک میلیون و 247 هزار واحد باشد.

شاخص کل با همان معیار وزنی 431 962 واحد با رشد 7338 واحدی بود.

بازرگانان این بازار یک میلیون معامله به ارزش 95.121 میلیارد ریال انجام داده اند و باید گفت؛ صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، فولاد مبارکه اصفهان ، صنایع ملی مس ایران ، تأمین اجتماعی گل گهر ، معدن و سرمایه گذاری صنعتی ، سرمایه گذاری نفت و گاز و تأمین روغن اصفهان و پالایش پتروشیمی ها در مقایسه با سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را در بازار سهام و بهساز داشتند. . تهران ، لیزینگ پارسیان ، صنعتی زارماکارون ، امید و مهندسی عمران ، پارس سرام ، سرمایه گذاری سیمان تامین و صنایع ملی مس ایران از محبوب ترین نمادهای این بازار بودند.

بیشتر بخوانید:

آخرین اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی در بورس سهام

محمد خبري زاده ، كارشناس بازار سرمايه ، درباره وضعيت فعلي بازار در مورد دلايل شاخص مثبت به آپارات نیوز گفت: آنها خودشان را در بخش فروش نداشتند. به عبارت دیگر ، فروشنده بالقوه در بازار کاهش یافت و از طرف دیگر ، قیمت ها جذاب شدند و گزارش های خوبی از شرکت ها منتشر کردند. به همین سه دلیل در کنار هم باعث سبز شدن بازار شد.
وی گفت: “اتفاقات اخیر کمی ابهام در فضا ایجاد کرده است.”
شاید این ابهام یکی از دلایل افت بازار سهام در هفته های اخیر باشد. امیدوارم هرچه سریعتر شرایط روشن شود تا بازار سرمایه بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش مداوم قیمت دلار وجود دارد یا خیر؟ وی گفت: من این نکته را دقیقاً نمی دانم. شاید توقیف نفتکش ها یکی از دلایل گرانی دلار باشد. اما در واقع مشخص نیست که می خواهد تا کجا رشد کند.
وی در پاسخ به این سوال که روند مثبت بورس تا کی ادامه دارد؟
وی گفت: فکر می کنم فردا روز مثبت داریم. باید دید این اتفاق برای روز دوشنبه که یک روز مهم است اتفاق می افتد.
223223

دکمه بازگشت به بالا