اقتصادی

رکورد بی‌سابقه تحویل سه ماهه خودرو

شرکت تسلا موتور گزارش داد که تحویل سه ماهه بی سابقه ای را ثبت کرده است که بسیار فراتر از تخمین های وال استریت بوده و کمبود تراشه های جهانی را با افزایش تولید چین از بین برده است. این ششمین فصل متوالی بود که ارزشمندترین خودروساز جهان رکورد تحویل را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش رویترز، تسلا در سه ماهه چهارم 308600 دستگاه خودرو به ایلان ماسک تحویل داد که بسیار بالاتر از پیش‌بینی 263026 تحلیل‌گران بود.

تحویل اکتبر تا دسامبر تسلا حدود 70 درصد بیشتر از سال قبل و تقریبا 30 درصد بیشتر از رکورد تحویل در سه ماهه قبل بود.

ماسک در توییتی نوشت: «کار گروه تسلا یک چیز شگفت انگیز در جهان است.

شرکت خودروهای الکتریکی تسلا در چین تولید خود را افزایش داده است. تسلا مدل های ساخت چین را به اروپا و برخی از کشورهای آسیایی ارسال می کند. این خودروساز به صورت سالانه تحویل خود را نسبت به سال قبل 87 درصد افزایش داد و در سال 2021 به 936172 دستگاه رسید.

کارشناسان می گویند تحویل تسلا می تواند به 1.3 میلیون دستگاه در سال جاری افزایش یابد.

خودروسازان در سال 2020 سفارشات تراشه ها را کاهش داده اند زیرا همه گیرها و محدودیت ها تقاضا را تحت تاثیر قرار داده اند.

ماسک گفت: تسلا هرگز پیش بینی تولید خود را در تامین کنندگان کاهش نداده است. به گفته ماسک، برخلاف اکثر خودروسازان، تسلا برخی از تراشه‌ها را در داخل طراحی می‌کند و همچنین نرم‌افزار را برای استفاده از تراشه‌های کمیاب برنامه‌ریزی مجدد می‌کند.

ماسک قبلاً گفته بود که سال 2021 کمبودهای زنجیره تامین را تجربه کرده است، اما خوشبین است که این مسائل در سال 2022 به پایان برسد.

به طور کلی، سهام تسلا در سال گذشته 50 درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا