فرهنگ و هنر

سالروز شهادت «مهدی زین‌الدین» – آپارات نیوز

حفظ خزانه داری برای زین الدین از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. او همیشه بیشترین مراقبت خود را در مسئولیت و موقعیتی که داشت به کار می برد تا هدر نرود. او قبلاً گفت: ما مسئول بیت المال هستیم. او در استفاده از نعمت های الهی و حتی در غذاهای روزمره اعتدال داشت. او آماده رفتن بود و همیشه سعی می کرد از داشته های مادی خود بکاهد.

به گزارش آپارات نیوز ، مهدی زین الدین در سال 1338 هجری شمسی در تهران متولد شد. مادر وی که با قرآن آشنا و آشنا به دین بود ، برای تربیت فرزند خود بسیار تلاش کرد. نبوغ و استعداد مهدی باعث شد که وی از کودکی و بدون معلم قرآن را بیاموزد و سعی کند آن را به طور مداوم بخواند. وی پس از ورود به دبستان هنگامی که کار نمی کرد به پدرش که صاحب کتابفروشی است کمک کرد و در کودکی به پدر و مادر خود در کارهای خانه کمک می کرد.

خصوصیات برجسته او شجاعت و شهامت بود. روحیه این بود که شب های عملیاتی را بشکنیم و در طول روز با دشمن بجنگیم و در برابر سخت ترین گشت ها مقاومت کنیم. روحی مبتنی بر ایمان و ایمان به خدا. مبارزه مداوم او برای خدا بود و تأثیر خستگی معنوی هرگز در او دیده نمی شد.

زین الدین با وجود تلاشهای بی وقفه خود از مستحبات غافل نبود. او معتقد بود که جبهه های جنگ مکانی مقدس است و انسان در این مکان به خدا نزدیکتر شده است. او همیشه به رزمندگان امر می كرد كه روح و جهاد كبیر را تزكیه كنند. او همیشه سعی می کرد وضو بگیرد. وی همچنین دیگران را تشویق می کرد که همیشه وضو بگیرند. او به نماز اول وقت بسیار توجه داشت و با قرآن کریم آشنا بود و آیات آن را حفظ می کرد.

به دلیل اهمیتی که به امور معنوی قائل بود ، نماز را با خلوص و پاکی خاصی اقامه می کرد. فردی کاملاً تسلیم شد و توجه به نماز ، دعا و مجالس مذهبی از همان کودکی در زندگی مهدی متجلی شد. وی توجه ویژه ای به بسیجیان داشت. عشق به این عناصر صادق در قلب او جایگاه ویژه ای داشت. وی برای رسیدگی به وضعیت نیروها و آگاهی از وضعیت برادران مبارز خود ، واحدها ، واحدها و مقرهای لشکر شورشی را مورد بازرسی قرار داد و به مشکلات آنها رسیدگی کرد. او همیشه به برادران توصیه می کرد که به رزمندگان احترام بگذارند و همیشه خود را مدیون آنها بدانند و مطمئن شوند که آنها حق بزرگی نسبت به ما دارند.

وی شیفتگی و علاقه خاصی به اهل بیت عصمت و طهارت داشت. وی با شناختی که از ولایت فقیه داشت ، از صمیم قلب امام خمینی (ره) را دوست داشت. با قبلی قبلی پر از اخلاص ، ایمان و عشق ، اوامر و دستورات آن حضرت را دنبال می کرد. وی با دقت به پیام ها و سخنرانی های آنها گوش می داد و سعی می کرد از آنها به عنوان معیار عملکرد خود استفاده کند و به هیچ وجه از حد تعیین شده فراتر نرود. وی گفت: “چشم و گوش ما به رهبر است ، تا ببیند چه نظمی از آن مرکز و مرکز کماندویی می آید ، زندگی آسان است. ای کاش صدها زندگی و در راه امام داشتیم. قربانی شد “

وی در سخت ترین مراحل جنگ با پیروی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) خدمات بزرگی به جبهه ها ارائه داد.

به حفاظت از اموال بیت المال توجه کنید

حفظ خزانه داری برای زین الدین از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. او همیشه بیشترین مراقبت خود را در مسئولیت و موقعیتی که داشت به کار می برد تا هدر نرود. او قبلاً گفت: ما مسئول بیت المال هستیم. او در استفاده از نعمت های الهی و حتی در غذاهای روزمره اعتدال داشت. او آماده رفتن بود و همیشه سعی می کرد دارایی های مادی خود را کاهش دهد. ایثار و فداکاری وی در همه زمینه ها این کیفیت را نشان می داد. کمتر از این می توان اخلاص و فداکاری آن شهید را یافت. او فقط به اسلام فکر می کرد و به وظیفه الهی خود عمل می کرد. در دعاها ، اسرار و نیازهای خود این جمله را بارها تکرار می کند: خدایا! این روح ناممکن ما را بپذیرید و بر اسلام غلبه کنید.

از آنجا که برادران او را الگوی خود قرار دادند ، سعی کردند مانند او باشند. او شخصیتی چند بعدی داشت: شخصیتی که در مکتب انسان ساز اسلام تحصیل کرده است. بسیاری مجذوب اخلاق ، رفتار ، مدیریت و فرماندهی او بودند و او را به عنوان یک برادر بزرگتر و معلم اخلاق می دانستند. زیرا او قبل از اینکه ارتش را بسازد خودش را ساخت. اخلاق و رفتار او با توجه به ضرورت مسئولیت های نظامی که از قدرت و توان خاصی برخوردار بود ، هنگام رویارویی با بسیجی یک اخوت صادقانه و دلسوزانه بود.

مهدی زین الدین در زمینه آموزش کادرهای شایسته برای مسئولیت های مختلف این بخش ، برنامه ریزی کرد تا حداقل سه نفر در واحدهای مختلف مسئولیت و کار را بر عهده بگیرند. وی گفت: به نظر من ارتش راحت است. اگر چند ماه سربازی نباشم مطمئن هستم مشکلی پیش نخواهد آمد. صدها نفر در کنار این بزرگوار ساخته شدند زیرا رفتار و سخنان وی در جان نیروهای مبارز نشسته بود. بارها بعد از سخنرانی ، او را در آغوش گرفتند و از روی بازوانش بلند کردند.

وی از فرماندهان محبوب جبهه ها بود. فرمانده ای که نور دانش ، تقوا ، صبر و استقامت او در تمام وجودش نفوذ کرد و این روشنگری به افراد اطرافش سرایت کرد. به قول معروف: 70 درصد نیروهای سپاه پاسداران و بسیج آن لشکر نماز شب می خواندند.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از نخستین افرادی بود که به نهاد مقدس جهاد سازندگی جذب شد و با تأسیس سپاه پاسداران قم ، به جهت مذهبی و مذهبی خود به این نهاد مقدس پیوست. انجام وظیفه اجتماعی و حفظ دستاوردهای خونین انقلاب. ابتدا در بخش پذیرش و سپس به عنوان مسئول واحد اطلاعات سپاه قم کار کرد.

در زمان تصدی خود در واحد اطلاعات (که همزمان با قیام مسلمانان و توطئه های پیچیده ضدانقلاب در شهر خونین و قیام قم بود) ، زین الدین نقش فعال خود را در جنبش های نابجا و ضدانقلاب آمریکایی ابراز داشت با داشتن بینش سیاسی عمیق ، گروه ها را متوقف کنید. شگفت انگیز بود.

آغاز جنگ تحمیلی

با آغاز حمله دشمن بعثی به مرزهای میهن اسلامی ، زین الدین پس از مدت كوتاهی آموزش نظامی ، بلافاصله با یك گروه 100 نفره به جبهه رفت و بی امان با کافران بعث جنگ کردند.

پس از مدتی ، او مسئول شناسایی واحدهای رزمی می شود و پس از آن مسئولیت عملیات اطلاعاتی سپاه دزفول و سوسنگرد را بر عهده می گیرد. وی در این مسئولیت ها با شجاعت ، ایمان و قدرت قلبی به عمق مواضع دشمن نفوذ می کند و با شناسایی و هدایت دقیق رزمندگان اسلام ، ضربه سختی بر پیکر ارتش صدام وارد می کند. . بخشی از موفقیت رزمندگان اسلام در عملیات فتح المبین مدیون تلاش های وی و همکارانش در دوران تصدی مسئولیت اطلاعات – سپاه عملیات دزفول و محورهای عملیاتی بود.

در عملیات بیت المقدس ، زین الدین مسئول اطلاعات – عملیات قرارگاه نصر بود و به دلیل لیاقت ها ، ایمان ، اخلاص ، استعداد جنگی و شهامت زیاد ، در عملیات رمضان به عنوان فرمانده تیپ علی بن ابی طالب انتخاب شد که بعداً به یک بخش تبدیل شد. .د

در عملیات رمضان ، تیپ علی بن ابی طالب (ع) یکی از واحدهای مانور و خط شکن بود و با قدرت فرماندهی و هدایت خود – در استفاده صحیح از نیروها و موفقیت آن واحد در این عملیات – این تیپ بعداً به یک بخش تبدیل شد.

لشکر علی بن ابی طالب (ع) در تمام صحنه های نبرد ارتشهای اسلامی (عملیات محرم ، والفجر مقدماتی ، والفجر 3 و والفجر 4) خط را شکست و به عنوان یکی از واحدهای همیشه موفق یک بحرانی و قاطع بود. نقش بازی کرد

صبر ، استقامت ، مقاومت و مقاومت به یادماندنی این واحد در کنار سایر واحدها در عملیات خیبر موفق به خوبی شناخته شده است. وقتی دشمن جزایر مجنون را از هوا و زمین با انواع سلاح ها ، هواپیماهای توپولف ، میگ ها ، بمب های شیمیایی و یک میلیون و 200 هزار گلوله توپ و خمپاره هدف قرار داد ، او و یگان تحت فرماندهی او بودند و تا در آخر. آنها جنگیدند و دشمن را شکست دادند و جزایر را نجات دادند.

چگونه شاهد باشیم

در نوامبر 1984 ، زین الدین و برادرش مجید (مسئول اطلاعات و عملیات تیپ 2 لشکر علی بن ابی طالب (ع)) برای شناسایی منطقه عملیاتی از باختران به سردشت نقل مکان کردند. در آنجا به برادران می گوید: چند ساعت پیش ، خواب دیدم كه من و برادرم شكنجه شده ایم. وقتی به منطقه می روند ، راننده خود را پایین می کشند و می گویند: ما خودمان می رویم. حتی در پاسخ به درخواست یکی از برادران برای پیوستن به آنها ، برادر مهدی به او گفت: “اگر شهید شدی ، ما نمی توانیم جواب دایی تو را بدهیم ، اما اگر ما دو برادرمان می توانند جواب پدر ما را بدهند” شهید شود.

فرمانده عزیز بسیجیان پس از سالها دفاع در جبهه ها و شرکت در عملیات ها و صحنه های باشکوه سرانجام در درگیری با ضد انقلاب شربت شهید نوشید و روح بلند او از این پیکر خاکی به سوی ماوی پرواز کرد حضور پروردگار خود را انتخاب کند.

در حالی که او به برادران توصیه می کرد که ما باید با حسین بجنگیم ، حسین یعنی جنگ تا آخرین لحظه ، جنگ با حسین یعنی کنار گذاشتن همه چیز در زندگی. او از هم سن و سالان خود پیشی گرفت و در آنچه باور داشت و گفت صادقانه عمل کرد و با عشق به دیدار حقیقت شتافت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا