اقتصادی

سال 2022 رکود طلا، سقوط کریپتو!

رکود طلا در سال 2022، سقوط کریپتو!

ارزهای دیجیتال در سال 2022 در رکود عمیق قرار دارند و بنابراین ورشکستگی موسسات رمزنگاری اجتناب ناپذیر است. اما طلا نیز سال را با اتفاقی غم انگیز به پایان رساند.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز؛ صحنه بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 تحت تاثیر رکود قیمت ها قرار گرفته است که از پیامدهای آن می توان به ورشکستگی چندین موسسه اشاره کرد. البته این سناریو در شرایط نزولی باثبات اتفاق افتاد.

در همین راستا، AB Tucker، مدیرعامل Metalla Royalty، در مصاحبه ای با کیتکو نیوز در تاریخ 26 نوامبر به موسسات ارزهای دیجیتال در مورد ورشکستگی های قریب الوقوع هشدار داد.

به گفته تاکر، ورشکستگی صنعت کریپتو به معنای از بین رفتن این بخش نیست و خاطرنشان کرد که وضعیت فعلی عمدتاً به دلیل حدس و گمان های بیش از حد است.

شایان ذکر است که اظهارات وی در زمانی بیان می شود که بازار ارزهای دیجیتال با ورشکستگی های پرمخاطب مواجه شده است که آخرین آن سقوط صرافی FTX است. در واقع، پرونده FTX اثر موجی منحصربه‌فرد خود را داشت و سایر شرکت‌های مرتبط به ورشکستگی بالقوه خیره شدند.

پیش از آن، پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری Celsius Network پس از توقف خروج کاربران، اعلام ورشکستگی کرد. جالب اینجاست که تاکر گفته است که چنین اتفاقاتی نباید غافلگیر کننده باشد.

علاوه بر این، در میان عوامل اقتصاد کلان غالب که توسط تورم بالا هدایت می شود، ورشکستگی ها تا حدی به گسترش بازار نزولی ارزهای دیجیتال کمک کرده است. ناگفته نماند که فضای تورمی باعث ترس از رکود اقتصادی شده است.

آیا افزایش طلا در سال 2023 قطعی است؟

در میان شرایط حاکم، بیت کوین (BTC) کمتر از انتظارات است تا به عنوان محافظ در برابر تورم و جایگزینی بالقوه برای طلا عمل کند. با تثبیت بیت کوین به زیر 17000 دلار، تاکر پیش بینی می کند که طلا احتمالاً تا پایان سال به بالاترین حد خود خواهد رسید.

این تحلیلگر-مدیر پیش بینی کرد که طلا احتمالاً در آغاز سال 2023 وارد بازار خواهد شد و اشاره کرد که این فلز گرانبها به طور بالقوه می تواند به 2070 دلار برسد تا بالاترین قیمت قبلی را تکرار کند. البته با همه این اوصاف خاطرنشان کرد که طلا با شرایط رکود و غم انگیز سال را به پایان خواهد رساند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا