اقتصادی

سرمایه ایرانیان در بازار ارزهای دیجیتال در خطر است؟

به گزارش خبرگزاری آذربایجانسعید خوشبخت کارشناس ارزهای دیجیتال در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران آذربایجان آیا ارزهای دیجیتال می توانند هژمونی دلار را به خطر بیندازند یا خیر. وی گفت: در کوتاه مدت، ارزهای دیجیتال ممکن است هژمونی دلار را به خطر نیندازند، اما در بلندمدت ممکن است. با پیشرفت فناوری، بسیاری از چالش‌های پیش روی ارزهای دیجیتال در دستیابی به روش‌های پرداخت کارآمد به تدریج برطرف می‌شوند و با افزایش پذیرش عمومی، هژمونی دلار به مرور زمان به خطر می‌افتد. .

وی در پاسخ به این سوال که چقدر طول می کشد تا این اتفاق بیفتد، گفت: هژمونی دلار طی دو دهه به خطر خواهد افتاد و نباید انتظار داشته باشیم که ارزهای دیجیتال در دو سال آینده هژمونی دلار را به دست آورند. اما گرایش به سمت ارزهای دیجیتال تهدیدی برای هژمونی دلار است.

هشدار به خریداران ارزهای دیجیتال / سرمایه معامله گران ایرانی در خطر است

آیا سرمایه ایرانیان در بازار ارزهای دیجیتال در معرض خطر است؟

این کارشناس ارزهای دیجیتال در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا سرمایه ایرانی در بازار ارز دیجیتال در معرض خطر است؟ وی گفت: زمانی که ارزهای دیجیتال در دست شهروندان ایرانی و در کیف پول آنها باشد، هیچ خطری وجود ندارد به جز ارزهای رمزپایه که می توانند آدرس ها را مسدود کنند و تا زمانی که بیت کوین، لایت کوین یا اتریوم در کیف پول من هستند، هیچ خطری وجود ندارد. به من.” تهدید نکنید، اما در مورد پسوردهایی مانند تترا که می توانند در آدرس مسدود شوند، یک خطر ذاتی وجود دارد.

وی افزود: زمانی است که شهروندان وارد صرافی می شوند و صرافی ارائه دهنده خدمات مالی است و باید قوانین کشورها را رعایت کند و وقتی در ایران افرادی وارد صرافی های بین المللی می شوند، در واقع به آن صرافی ها دروغ می گویند. گاهی این دروغ را می گویند و همیشه به صرافی این حق را می دهند که به محض اطلاع و اراده، حساب آنها را مسدود کند و طبق قوانین جدید، صرافی ها موظفند در صورت اطلاع از کاربران خود، سرمایه آنها را مسدود کنند. ایرانی هستند. وقتی ایرانی ها وارد این مسیر می شوند، توجه داشته باشید که خطرات جدی در کمین است.

خوشبخت افزود: صرافی های غیرمتمرکز مانند یونی سوآپ و سوآپ پنکیک این مشکلات را ندارند اما محدودیت ارزی دارند و کار با آن ها آسان نیست و برای معاملات و معاملات مناسب نیستند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شهروندان ایرانی در صورت معامله با ریسک جدی مواجه خواهند شد. وی گفت: البته صرافی حق دارد – هیچ مشروعیتی ندارد – خدمات را قطع کند و صرافی در این تصمیم مختار است. ممکن است در این میان اقدامی در این زمینه انجام ندهد، اما همه اینها یا از روی سیاست است یا تصادفی.

متن کامل این گفتگو اینجا خواندن.

دکمه بازگشت به بالا