اقتصادی

سفرهای مردم کمتر شد – آپارات نیوز

سفرهای جاده ای مردم در هفته گذشته نسبتاً کم بود و ترافیک بین استانی در این هفته به بیش از 1.6 میلیون وسیله نقلیه در روز رسید.

به گزارش آپارات نیوز، بر اساس اعلام سامانه های هوشمند حمل و نقل مرکز مدیریت راه های کشور، از 30 اردیبهشت تا 5 خردادماه یک میلیون و 623 هزار و 425 دستگاه خودروی مختلف در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال مشابه است. در گذشته 17 درصد رشد داشته اما نسبت به هفته قبل 2 درصد کاهش داشته است.

رفت و آمد مردم کم شده است

بر اساس طرح تخلیه و جمع آوری خودروهای بومی در استان های مختلف، برخی از استان ها از 20 اردیبهشت تا 25 خرداد با کاهش تردد و برخی دیگر با افزایش این آمار مواجه شدند. این در حالی است که لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان با شش درصد، شش درصد و پنج درصد افزایش نسبت به هفته قبل از این مطالعه بیشترین رشد را تجربه کردند. اما استان های بوشهر، هرمزگان و فارس 11 درصد، 10 درصد و هفت درصد افت کردند.

رفت و آمد مردم کم شده است

اما همین آمار حاکی از رشد مطلق سفرهای جاده ای در تمامی استان ها نسبت به هفته مشابه سال گذشته است. این در حالی است که خوزستان، قم و سیستان و بلوچستان با 30، 26 و 26 درصد افزایش بیشترین رشد را نسبت به هفته مشابه سال گذشته و کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، زنجان و لرستان با دو درصد افزایش داشتند. ، چهار درصد، پنج درصد و پنج درصد مواجه شدند.

رفت و آمد مردم کم شده است

اطلاعات پلاک ثبت شده در دوربین های پلاک خوان در مدت مذکور نشان می دهد که بیش از هفت میلیون و 419 هزار پلاک با مبدا ترکیبی از استان های مختلف در محورهای برون شهری مشاهده شده است. این در حالی است که خودروهای تهران و البرز با بیش از 20 درصد بیشترین سهم را در این تردد دارند و پس از آن خودروهای پلاک استان های مازندران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان قرار دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا