حوادث

سفر‌هایی به مقصد کرونا

زتاب‌ننیوز:

افرادی که از پروتکل های بهداشتی پیروی نمی کنند و بارها به دلیل نقض حقوق مردم و احتمال انتقال ویروس به سایر کشورها ، بارها مورد انتقاد مسئولان کشور قرار گرفته اند ، تاکنون سفر کرده اند تا آخرین چند روز تعطیلات تابستانی را سپری کنید. و از امروز ، آنها به استان های “سرخ” می روند تا بار سنگین ویروس تاج را با خود ببرند یا سوغاتی های “کرونا” را با خود ببرند.

از ابتدای این هفته تا امروز مسوولان بهداشت و ایمنی چاره ای جز توصیه مردم به خودداری از این روزها پیدا نکرده اند و تنها اقدام صحیح صورت گرفته تاکنون و البته تأخیر هنوز هم مورد انتقاد است. مسافران در تهران مجاز نیستند در ایام تاسوعا و عاشورا وارد استان مازندران شوند. با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزاداری در قالب راهپیمایی و راهپیمایی راهپیمایی و تأکید مقامات بسیار بزرگ و حتی تحسین کنندگان مشهور و صاحبان هیئت های بزرگ برای عزاداری های فردی در منازل و البته با وجود کاهش قابل توجه در گروه های خیابانی ، این روزها علی رغم اعلام ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و موارد ذیل بسیاری از برگزارکنندگان مراسم های عمومی ، میدانی و خیابانی برای عزاداری شهدا ، طبیعی است در این روزها ، هنوز هم در گوشه و کنار پایتخت دیده می شود که کم و بیش پروتکل های بهداشتی را نقض می کنند و توصیه ها و هشدارهای مقامات وزارت بهداشت را نادیده می گیرند ، مراسم دهه اول محرم به همان روشی که در سال های گذشته برگزار می شود ، برگزار می شود ، گویی اثری از “کرونا” وجود ندارد.

گشت و گذار در کورونا

دوشنبه شب ، مشاهدات اعتماد در خیابان های جنوب پایتخت و خیابان های جانبی در محدوده بزرگراه بعثت ، میدان شوشا و بزرگراه محلاتی نشان داد که افکار و بی توجهی مطلق به همه توصیه ها و ممنوعیت ها هنوز هم حاکم است. کتری در راه است و گروه خیابان پیاده روی می کند و زن زنجیر می شود و گروه ها تماشا و گریه می کنند و پخت و پز و پخش پیشنهادهای صوتی تنظیم می شود. در آخرین ساعتهای دوشنبه شب ، خبرنگار “اعتماد” شاهد قربانیان عزاداری و صدای قربانیان صدا برای عزاداران حسینی و روشنایی کوچه ها در حومه میدان شوشا و در مجاورت “تردوگلو” بود. عزاداری بود و کارتن های خواب آور و معتاد خیابانی که در حوالی میدان شوش زندگی می کردند ، از خوردن غذای گرم ، متوقف کردن دعوا و درست کردن چینی ، و لحظات شمارش تا زمان رسیدن “دسته” و اسپاتول ها در دست آشپزها و کوس وال نذرها طبق قانون باید طبق مردم توزیع شود.

جمعیتی که در این بخش جنوبی پایتخت جمعیت را جمع کرده بودند ، خطی از اره برقی و طبل دار بودند که به رهبری عزاداران به سمت حومه منتهی به میدان شوشا یا خیابان فدائیان اسلام یا خیابان شرقی راهپیمایی می شدند و به رهبری عزاداران راهپیمایی می کردند. به میدان منتهی می شود و می توان صدای طبل ها و تاسف ها و جمعیتی که همراه “گروه” بودند را در همه جای میدان شنید. در خیابان شمالی پایتخت ، البته ، با وجود توجه به محدودیت ها و توصیه های همه مسئولان بهداشتی مبنی بر خودداری از کمک های مالی برای توزیع انبوه ، صبح روز بعد در برخی خیابان های بن بست و دور از بازرسان می توان از این طریق استفاده کرد. وی نگاهی به سطل های زباله و یا سمت چپ در پیاده روها و آن مربوط به غذای صوتی شب قبل داشت و این سؤال را در ذهن خود پرسید: ‘کسی که از حقوق مردم خوشش نمی آید و فکر نمی کند که او این رفتار را دارد. و تشویق به حضور جمعیت ، هرچند اندک باشد ، نیست. آنها فکر می کنند که عزاداری آنها بدون خوردن غذای بلند ، حتی پس از ایستادن در صف های بزرگ و بدون مسافت های اجتماعی مجاز نخواهد بود. این امر باعث می شود صدها نفر از بیماری قلب و عروق قلب رنج ببرند. “خدا ممکن است آن را داشته باشد؟”

وزیر ، نماینده و فرمانده به اتفاق آرا گفتند
امسال این روزها مسافرت نکنید

مقامات بهداشت و ایمنی برای اولین بار صحبت هایی را به مردم توصیه کرده اند که آخر هفته سفر نکنند. طی چند روز گذشته ، فرمانده نیروی انتظامی ، معاون وزیر بهداشت ، فرمانده قرارگاه کورونا در تهران ، عضو کمیته علمی بیماریهای عفونی وزارت بهداشت ، به اتفاق آراء مردم ، به ویژه ساکنان کشور پایتخت ، درخواست شده است که به حقوق سایر هموطنان احترام بگذارد. و برای اولویت بندی خواسته های شخصی خود و امسال امتناع از سفرهای تفریحی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی. دیروز آخرین توصیه وزیر بهداشت اعلام شد. در این ماهها سعید نامکی که بارها و بارها با رعایت پروتکل های بهداشتی رفتار بسیاری از هموطنان که به حقوق بشر سایر شهروندان احترام گذاشته اند تمجید کرده است ، خاطرنشان کرد: کاهش مرگ و میر در بیمارستان و تاج گذاری در بسیاری از شهرها به همین دلیل بوده است. رفتار عمومی از طرف دیگر ، او بارها هشدار داده است كه اگر سهواً و ناگهان موجی از بیمارستان و مرگ و میرهای غیرمنتظره را تجربه كنیم ، دلیل دیگری برای افراد وجود ندارد كه با رفتار خودخواهانه و بی اعتنایی به بهداشت عمومی ، همانطور كه ​​می خواهند انجام دهند. حرکت نکرد. هم در شهرها و هم در مناطقی که از نظر عفونت و آمار بستری هنوز قرمز است.

نامکی دیروز همین سخنان را تکرار کرد؛ همان تعارف و انتقاداتی که به توصیه های مهم انجامید؛ اینکه مردم باید در تعطیلات آینده از مسافرت های رایگان خودداری کنند و امسال با تحمل بی خانمانی این روزها ، حق دیگران را به خواسته های خود ترجیح دهند. ‘من از مردم می خواهم که عادی نباشند ، به سفر باروباندیل نباشند و در ایام محرم عزاداری کنند ، به گونه ای که محرم باشکوه داشته باشیم و عزاداری از امام حسین (ع) در خانه نداشته باشد. ناامید نشو.

نامکی دیروز در مراسم افتتاح 164 پروژه به نام 164 مدافع بهداشت حاضر شد. شهدایی که پزشک ، پرستار ، پرستار و ماما بودند و در این شش ماه و در پای مراقبت و زندگی بیماران مبتلا به بیماری قلبی ، آلوده شدند و درگذشت. نامگذاری این پروژه ها اقدامی بسیار مهم است ، زیرا در روزها و ماه های آینده به کلیه افرادی که در این مراکز قدم می زنند یادآوری می شود که در صورت رعایت همه توصیه ها ، این 164 نفر که والدین ، ​​فرزندان و عزیزان هستند. یک خانواده بود ، حالا آنها در بین ما بودند و چون … ناماکی سخنان خود را ادامه داد ، اضافه کرد: “از مردم می خواهم که فراموش نکنند که در اوج جدید بیماری ، همکاران من روزها و شبهای زیادی داشتند نه ، و خانواده های هموطنان ما نابود شدند. متأسفانه ما توانستیم قله دوم را به نوعی کنترل کنیم و به نوعی مرگ و میر و مرگ و میر را کاهش دهیم. از مردم می خواهم که به همکارانم کمک کنند تا این بار سنگین را کاهش دهند. مه ، وقتی اولین پیک را کنترل می کنیم ، بارها گفتم که مراقب باشید و به این کاهش عفونت افتخار نکنید. این ویروس پیچیده ، خطرناک و غیرقابل پیش بینی است. کرونا می تواند در دقیقه 90 روی کرنر باشد. لیست نمره اعتصاب کنید آنچه متوجه شدیم نتیجه سهل انگاری و عادی شدن بیماری بود. در این ایام ، همکارانم برای کنترل این بیماری سخت تلاش کردند و روزها و شبهای سخت عرق کردم. در این مدت ما شهدای عزیز خود را فدا کردیم و تعداد قابل توجهی از هموطنانم بیمار شدند و در بیمارستان بستری شدند و تعداد قابل توجهی از همکاران من به دلیل بیماری از خدمت خارج شدند و سایرین مجبور شدند یا سه شیفت به بیماران بدون پزشک پر کنید و پرستار نباشید. درخواست من از مردم این است که وانمود نكنند كه عادی هستند و كیسه های خود را دوباره بسته نمی كنند تا از این راه و آن راه تا پایان امتحان ورودی خود ادامه دهند. ما هنوز بیشترین مشکلات را در استان مازندران داریم و بیشترین مشکلات را در استان مازندران به دلیل سفره سفره داریم. اگر سفر نقشی نداشته باشد ، ویروس ووهان چینی چگونه پخش شد؟ لطفا جداول را واقعاً درست نکنید. من به عنوان یک شیعه که عاشق امام حسین (ع) است ، می گویم در ماه مبارک محرم می خواهیم شیعیان امام حسین (ع) افتخار این ماه را حفظ کنند اما با تکیه بر پروتکل های بهداشتی. من از واعظان و ستایشگرانی قدردانی می کنم که با روش ها و مکانیسم های جدید که کمترین ناراحتی را برای مردم دارند ، به طور نمادین شروع به ایجاد یک پناهگاه باشکوه و ایمن برای شیعیان امام حسین (ع) کردند. درخواست من از هموطنان و دوستداران امام حسین (ع) این است كه به گونه ای عمل كنند كه شما محرم باشكوه ایجاد كنید و عزای امام حسین (ع) از یك نشست پر هیجان نشود ، بنابراین اگر خدا این کار را نکند ، همانطور که در پاییز کورونا پیش بینی کردیم. و آنفولانزا باید همزمان باشد. این باید یک نفس هوای تازه برای همکارانم به مردم خدمت کند. “

گشت و گذار در کورونا

دکمه بازگشت به بالا