اقتصادی

سقوط آزاد ین در برابر دلار

سقوط آزاد ین در برابر دلار

دلار آمریکا در برابر ین به افزایش خود ادامه می دهد. به طوری که اکنون به سطح 150 نزدیک شده است.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز؛ دلار آمریکا بار دیگر در برابر ین ژاپن افزایش یافت و اکنون به سطح 150 نزدیک می شویم. همه اینها در حالی است که شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک ژاپن مداخلات مخفیانه ای در بازار فارکس انجام داده است.

تحلیل فنی دلار آمریکا در مقابل ین ژاپن

دلار آمریکا در برابر ین ژاپن دوباره افزایش یافته است زیرا همچنان شاهد کاهش ین هستیم. همه اینها در حالی اتفاق افتاد که اخبار دیگری از “مداخله پنهان” بانک مرکزی ژاپن در بازارهای ارز نیز منتشر شد. راستش ژاپنی ها اصلا خوب کار نکردند. بانک مرکزی باید بپذیرد که یا شاهد کاهش ارزش پول خود باشد یا نرخ سود را افزایش دهد. افزایش نرخ بهره بدهی که آنها هرگز نمی توانند بازپرداخت کنند. در واقع ژاپن چاره دیگری ندارد.

تنها چیزی که در این مرحله می تواند ژاپن را نجات دهد این است که فدرال رزرو تصمیم به تغییر سیاست پولی خود بگیرد. البته باید در نظر داشت که این امکان بسیار کم است. تا زمانی که تورم بالا باشد، امکان تغییر سیاست فدرال رزرو کم است و ژاپن در این زمینه کمک چندانی دریافت نخواهد کرد. بیایید با آن روبرو شویم، همه چیز در فضای اقتصادی کنونی جهان تغییر می کند و ین ژاپن تنها یکی از آنهاست.

نمودار دلار ین-2

در این مرحله، تمرکز باید روی خرید پایین و استفاده از ارزش دلار آمریکا در صورت امکان باشد. این به وضوح دیروز پس از عقب نشینی اتفاق افتاد زیرا معامله گران قیمت را به سمت 150 رساندند. پس از رسیدن USD/JPY به 150، سطح بعدی 152.50 خواهد بود. ظاهراً این جفت ارز تمایل به حرکت به سطوح بالاتر دارد. در هر صورت، شرایط صعودی فعلی ادامه خواهد داشت مگر اینکه فدرال رزرو مسیری متفاوت از آنچه در حال حاضر در سیاست پولی خود در پیش گرفته است در پیش بگیرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا