اقتصادی

سهم ۷۰ درصدی خانه ها از گاز مصرفی استان مرکزی

آپارات نیوز / مرکزی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: 70 درصد گاز استان در منازل مصرف می شود و با صرفه جویی 10 درصدی می توان به گازرسانی به نیروگاه شازند کمک کرد.

بهروز اکرمی در جلسه برنامه جامع کاهش آلودگی هوا در کلانشهر اراک در تاریخ 30 دی ماه اظهار داشت: مصرف گاز استان مرکزی 20 میلیون متر مکعب در روز است. گاز استان ، مصرف داخلی گاز استان به 13 میلیون متر مکعب در روز می رسد.

وی افزود: به ماه نگاه نکنیم ، با کاهش 10 درصدی مصرف داخلی ، یک میلیون و 300 هزار متر مکعب گاز صرفه جویی می شود که می تواند به نیروگاه اختصاص یابد. در حال حاضر 70 ٪ مصرف گاز در استان مرکزی مربوط به مصرف است. ” این خانه است ، اما ما برای کاهش 70 درصدی مصرف چه کاری انجام داده ایم؟

اکرمی با تأکید بر اینکه نگاه به موضوعات باید کلان و کارشناسی باشد ، اظهار داشت: اگر به دلایلی نیروگاه شازند آسیب ببیند ، چه کسی ضرر می کند؟ همین افراد از اراک قطعاً تحت تأثیر قرار گرفته اند ، بنابراین اگر ما یک چیز را برای توسعه چیز دیگری نابود نکنیم ، قطعاً می توانیم با یک تصمیم منطقی نیروگاه را به مصرف بیشتر گاز نزدیک کنیم. این نیروگاه برای مصرف نه یک لیتر مازوت به هشت میلیون متر مکعب گاز نیاز دارد و اگر مصرف برق استان 10٪ روزانه کاهش یابد ، می توان شرایط را کنترل کرد.

به گزارش آپارات نیوز ، معاون وزیر دادگستری استان مرکزی درخواست کرده است که نیروگاه شازند هر زمستان مرمت شود ، اما چرا امسال این نیروگاه مرمت می شود: صنعتی که من می دانم این است که این عملیات هرگز به تعویق نمی افتد. اگر نیروگاه سال گذشته بازسازی شده بود ، باید امسال نیز انجام می شد.

محسن خیرمند گفت: مدارس و دانشگاهها تعطیل است ، تردد در شب ممنوع است ، بنابراین چرا امسال آلودگی هوا بیشتر از سالهای گذشته است؟ به نظر می رسد ، جدا از عملکرد فعلی نیروگاه ، برخی از کارخانه ها در این وضعیت آلودگی هوا در اراک ناکارآمد نیستند و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا برخی اخبار که ممکن است شایعه شود حاکی از افزایش برخی صنایع از ‘ طیف وسیعی از آلاینده ها.

وی گفت: متاسفانه میزان مصرف گاز در دستگاه های اجرایی مناسب نیست و پیشنهاد می شود که میزان مصرف را مقایسه کنیم و حتی هشدارهای لازم را به دستگاه های اجرایی بدهیم. اگر در این هفته استفاده از دستگاه ها را کنترل کنیم ، می توانیم تأثیر پس انداز را ببینیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا