ورزشی

سومی فرنگی کاران ایران در تورنمنت بلغارستان با ۴ طلا، ۲ نقره و یک برنز

نمایندگان کشتی زیر 23 سال ایران با کسب عنوان سومی به کار خود در مسابقات بلغارستان پایان دادند.

به گزارش آپارات نیوز، رقابت‌های بین‌المللی کشتی زیر 23 سال پتکو سیراکوف و ایوان ایلاف در رشته‌های آزاد، غرب و بانوان از 11 تا 15 اردیبهشت ماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در نهایت تیم ایران با کسب 4 مدال طلا به مقام قهرمانی رسید. و 2 مدال. نقره و یک مدال برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

در پایان این مسابقات امید آرامی در وزن 60 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، محمدحسین آذرمخت در وزن 77 کیلوگرم، حمیدرضا بادکان در وزن 87 کیلوگرم مدال طلا، امیررضا ده بزرگی در وزن 60 کیلوگرم و مرتضی به مدال طلا دست یافتند. الغوثی در وزن 97 کیلوگرم و علیرضا حسنوند در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در پایان این رقابت ها تیم ایران با 147 امتیاز سوم شد و تیم های قزاقستان و ترکیه با 180 و 179 امتیاز اول و دوم شدند.

نتایج کشتی گیران ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم امید آرامی امید و امیررضا ده بزرگی در دو گروه 4 و 3 نفره به مصاف حریفان خود رفتند. امید آرامی در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر مقابل اولجاس سلطان از قزاقستان به برتری رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آتابای قزاقستان را شکست داد و در دور سوم به دلیل عدم حضور آکتاش موکرمین از ترکیه به عنوان نفر اول گروه به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 1 بزرگ کورمان قزاقستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. امیررضا ده بزرگی دیگر نماینده کشورمان در دیدار مقابل بوریسلاو کایروف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر و آزمات کورمان از قزاقستان با نتیجه 6 بر 4 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. ده بزرگ نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد اولجاس سلطان قزاقستان گذشت و فینالیست دیگر این وزن شد. دو نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف هم رفتند که امید آرامی با نتیجه 2 بر یک مقابل ده بزرگ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. ده بزرگ نیز به مدال نقره دست یافتند.

در وزن 72 کیلوگرم که به صورت دوره ای در دو گروه برگزار شد، محمدرضا رستمی با برتری 9 بر صفر مقابل کریل مینکو از قزاقستان و پیروزی 9 بر 5 مقابل پتر گورنیاشکی از بلغارستان به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پیدا شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 5 بر 1 علیخان کوکنوف را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. رستمی در آخرین دیدار با نتیجه 9 بر صفر و ضربه فنی عبدالله توپارک از ترکیه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم که به صورت دوره ای در گروه دوم برگزار شد، محمدحسین آذرم دخت در گروه چهار نفره به رقابت پرداخت که در دور اول با شکست 10 بر 3 و مبارزه فنی مقابل ویسال ایوبوف از قزاقستان پیروز شد. . پیدا شد. وی در دور بعد 9 بر 4 رسول جونیس از قزاقستان را شکست داد و در دور سوم مارتین دیمیتروف از بلغارستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مالک جلیلوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. آذرم دخت نیز در این دیدار با نتیجه 8 بر 5 مقابل کالکان عبدالرحمن از ترکیه پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم که به صورت دوره ای در دو گروه برگزار می شد، محمدحسین محمودی در دور نخست در گروه سه نفره مقابل ایوایلو ایوانف از بلغارستان با نتیجه 6 بر 3 به برتری رسید اما به دلیل مصدومیت نتوانست در دور دوم شرکت کند. و چهارم شد.

در وزن 87 کیلوگرم حمیدرضا بادکان در گروه چهار نفره در رقابتی ادواری با نتیجه 11 بر 2 مقابل والری الکسیف از بلغارستان به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد جانتاس نورگلی قزاقستان گذشت و در دور سوم به دلیل غیبت ماکسات سایلاو از قزاقستان به عنوان نفر اول راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با ضربه فنی مقابل کالویان ایوانف از بلغارستان با نتیجه 10 بر 2 به برتری رسید و راهی فینال شد. بادکان در آخرین دیدار به دلیل غیبت سر جی ج ک موهوتین از ترکیه به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی الغوثی در دور نخست با نتیجه 10 بر 8 مقابل اسلام ممایف از قزاقستان به برتری دست یافت. وی در مبارزه بعدی 8 بر صفر آتاناس ایوانف از بلغارستان را شکست داد اما در دور سوم با نتیجه 12 بر 3 مغلوب اولجون مصطفی از ترکیه شد. الغوطی در آخرین مبارزه خود با نتیجه 4 بر 1 مقابل میندوگاس وانچاتیس لیتوانی به مدال نقره دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 4 کشتی گیر برگزار شد، علیرضا حسنوند در اولین مبارزه با نتیجه 4 بر صفر و مهار فنی از سد توشکو آنگلوف بلغارستان اما در دو دیدار بعدی با باخت 3 بر 1 مقابل بوزکورت فاتح از ترکیه مقابل علیبک سارسنگلیف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به مدال برنز دست یافت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا