ورزشی

شهید حسینی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ماند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با حضور در ایمیل یادبود وی شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند که به مناسبت روز دانشجو در آن دانشگاه برگزار شد را نشان از بصیرت انقلابی مردم عنوان کرد و گفت: آیا شهدای دانشگاه هستند.


بیشتر بخوانید:

یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می شود


وی از خانواده شهید حسینی و خانواده سایر شهدای دانشگاه و تمامی مسئولین و مردم بیرجند که در خلق این حماسه بزرگ و خاطره انگیز نقش داشتند صمیمانه تشکر کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: برگزاری چنین مراسمی در ماندگاری نام و یاد شهدا و در ترویج فرهنگ ایثار، اخلاص و شهادت در جامعه موثر است.

شهید حسینی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ماند

امیر سرتیپ محمود محمودی فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: شهید علیرضا حسینی در لشکر 21 حمزه سیدالشهدا(ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و در سال 1367 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

آجا، فرمانده ارشد نظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 5 تیرماه یکی از سخت ترین دوران جنگ تحمیلی بود، گفت: شهید علیرضا حسینی در این دوران که جنگ بسیار سخت و سختی بود مورد شکنجه قرار گرفت.

مادر این شهید تازه تفحص شده که از تهران به بیرجند آمده است در این مراسم گفت: تنها یکی از فرزندانم را تقدیم کرده ام و در صورت نیاز خود و دیگر فرزندانم را فدای اسلام و کشور می کنم.

رباب موحد با قدردانی از مردم خراسان جنوبی با گرامیداشت فرزند شکنجه شده خود افزود: مصیبت من که بزرگتر از مصیبت حضرت زینب(س) نیست و به فرزندم افتخار می کنم که به وطنم هدیه کنم. “

مادر شهید حسینی اضافه کرد: پسرمان داوطلب شد تا نامردها وارد کشور نشوند; اما اکنون دشمن پنهان شده است و نمی تواند این عظمت را ببیند.

وی از مردم خواست تا شعار «مرگ بر آمریکا» سر دهند و گفت: دشمن باید بداند که هر چقدر شهید بدهیم، باز هم داوطلب خواهیم بود.

وی گفت: هر سال برای امام حسین (ع) نذر می کردیم و این بار فرزندمان را به امام حسین (ع) می دادیم، مردم بیرجند هم پسرم را تکریم کردند و علیرضا اینجا می ماند و من هم به بهانه امام در اینجا می ماند. رضا (ع) به زیارت بیرجند می آیم.

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار آنا با تشکر از همه کسانی که صمیمانه در برگزاری باشکوه این مراسم تلاش کردند، گفت: استاندار و جمعی از مسئولان از ایشان استقبال کردند. و پس از 33 سال در روز دانشجو، مزار پسرشان را در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در آغوش گرفتند.

علی علیزاده افزود: شهید علیرضا حسینی از شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس بود که 14 سال پیش در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پس از سقوط به دستان مردم این شهر تشییع شد. زمین در بیرجند

وی افزود: خانواده شهید علیرضا حسینی شب گذشته در بدو ورود به خراسان جنوبی مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان در فرودگاه شهید کاوه بیرجند قرار گرفتند.

سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گفت و گو با اصحاب رسانه با اشاره به ابلاغ سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رئیس این دانشگاه گفت: در این سند مهم، عملکردی و عملیاتی مهم است. گام دوم انقلاب تاکید ویژه است.

به گزارش آنا، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی نیز با حضور در گلزار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند از خانواده شهید علیرضا حسینی قدردانی کرد.

انتهای پیام/4117/4062/ص

دکمه بازگشت به بالا