فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی نمونه کامل انسان تربیت شده در مکتب اسلام است

حجت الاسلام مرتضوی در نشست هم اندیشی «شهید سلیمانی؛ دوست، رهبر و الگو» در نبطیه لبنان گفت: شهید سلیمانی نمونه کامل انسانی تربیت شده در مکتب اسلام است.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از رابط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نشست هم اندیشی «شهید سلیمانی؛ انسان دوست، رهبر و الگو» برگزار شد. با حضور حجت الاسلام سید محمدرضا مرتضوی وابسته به جمهوری اسلامی ایران در لبنان توسط حزب الله در شهر نبطیه لبنان.

در این نشست جمعی از صاحب نظران و اندیشمندان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون مجموعه اقدامات و افتخارات شهید قاسم سلیمانی و الگوبرداری از این اقدامات پرداختند.

حجت الاسلام مرتضوی در این دیدار با اشاره به دلاوری های سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم، گفت: ثبات امنیت در منطقه مرهون سربلندی، فداکاری ها و ایثارگری های سردار سلیمانی است.

وابسته فرهنگی کشورمان در لبنان اعلام کرد: او فرماندهی بود که در دفاع از ارزش های ملی و اسلامی هرگز صحنه نبرد را ترک نکرد.

وی افزود: سردار سلیمانی را به حق می توان الگوی ایثار و انسانیت معرفی کرد. وی با وجود مجروحیت در جنگ تحمیلی به مبارزه با نیروهای بعثی عراق ادامه داد. او در سال های اخیر ثابت کرده است که فریاد صدای مظلوم است و در دفاع از مظلوم و مظلوم وارد میدان نبرد با گروه های تروریستی شده است.

حجت الاسلام مرتضوی در ادامه به تشریح مولفه های مکتب شهید سردار سلیمانی پرداخت و گفت: عمل صالح، خدمت بی تکلف، تواضع و ساده زیستی از ویژگی های حاج قاسم سلیمانی بود. این مسائل در کنار اخلاص در عمل و پرهیز از مادیات، مهم ترین مولفه های مکتب شهید سلیمانی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به شخصیت تاثیرگذار سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه توسط دشمنان شناخته شده بود، از نخبگان نظامی بود؛ در حالی که سردار سلیمانی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره سردار شهید سلیمانی به عنوان یک نیروی نظامی شناخته می شد. او شخصیتی تأثیرگذار داشت. در زمان حیاتش جذب حداکثری شد و بعد از شهادت نفوذش در دنیا کاملاً مشخص است و این وجه تمایز سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از دیگر فرماندهان نظامی به ویژه سرکردگان استکبار است.

رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان خاطرنشان کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی نقطه عطف مهم تاریخی بود که افتخاری برای خاکستر مقاومت و رزمندگان مبارزه با باطل و لکه ننگ ابدی بر پیشانی رهبران کشور خواهد بود. جبهه استکبار جهانی

در پایان این جلسه حجت الاسلام مرتضوی به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا