فرهنگ و هنر

شهید گلستانی شهید شاخص فرهنگی کشور شد/ تدوین کتاب تجارب معلمان گلستانی

آپارات نیوز/ گلستان مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از انتخاب شهید «قربان نجفی» شهید مدافع حرم گلستان به عنوان شهید شاخص فرهنگی کشور خبر داد.

سید رضا نظری در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: در هفته معلم امسال سه اثر مهم همراه با برنامه هایی برای روایت فرهنگی و هنری برگزار می شود که هدف همه برنامه ها تجلیل و تجلیل است. از مقام عالی معلم محافظت کنید .

وی اولین گام مهم را تدوین کتاب تجربیات همکاران فرهنگی استان دانست و افزود: تجربیات متفاوت همکاران پیشکسوت و بازنشسته ما، پوشش تجربیات تدریس، ارتباط با دانش آموزان، مدرسه و والدین، مخاطرات و … است. در این کتاب جمع آوری شده است.” که در 27 اردیبهشت رونمایی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با تاکید بر اینکه دومین برنامه مهم ما تجلیل از حضور دانش آموزان از معلمان در مقابل منازلشان است، خاطرنشان کرد: این برنامه بدون هماهنگی و اطلاع معلمان و به منظور نهادینه سازی یک برنامه آموزشی برگزار می شود. فرهنگ قدردانی

نظری افتتاح یادمان شهدای فرهنگی گلستان را سومین اقدام بزرگ این اداره کل در هفته معلم خواند و تصریح کرد: این یادمان با حضور مسئولان و مدیران استانی در جوار ورودی اداره کل آموزش و پرورش ساخته و رونمایی می شود.

وی در تشریح دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان ادامه داد: برای ترویج فرهنگ قدرشناسی زنگ به طور همزمان در تمامی مدارس استان نواخته می شود تا دانش آموزان در این ایام قدردان والدین، معلمان و همسالان خود باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان دیدار با خانواده شهدای فرهنگی و عیادت از همکاران بیمار را از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این هفته عنوان کرد و گفت: دیدار با دانش آموز معلمان برای تقویت ارتباط قبل از بدنه ورود به آموزش و پرورش، دیدار با پیشکسوتان. و بازنشستگان، یادواره شهدا و مسابقات ورزشی از دیگر برنامه هایی است که برای این ایام تدارک دیده شده است.

نظری با اشاره به اینکه راهپیمایی فرهنگیان به مناسبت گرامیداشت شورای شهر در هفته جاری برگزار می شود، افزود: امسال تمامی برنامه های فرهنگی و آموزشی استان گلستان به نام شهید شاخص فرهنگی کشور، شهید «شهید» نامگذاری می شود. قربان نجفی.» شهید شاخص فرهنگی کشور و از شهدای مدافع حرم استان گلستان خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا