استانها

صدور نخستین ویزای دانشجویی با فرایند مستقل در کیش

به گزارش آپارات نیوز از کیش: کاظرا حسین زاده ، رئیس دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی کیش ، اظهار داشت که پس از حضور فعال در دانشگاه های بین المللی با یک دهه فعالیت در منطقه آزاد کیش ؛ برای اولین بار ویزای دانشجویی با روندی مستقل جهت تسهیل شرایط تحصیل دانشجویان خارجی و اتباع افغانستان در این دانشگاه ها صادر شد.

به گفته حسین زاده ، دانشجویان خارجی قبل از تأسیس دفتر کنسولی بین المللی دانشجویان در کلیسا ، مجبور بودند مدارک و روند صدور ویزای دانشجویی از دانشگاه های داخلی و دفتر کنسولگری دانشجویان در تهران را دنبال کنند.

وی گفت: اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان خارجی ، به ویژه دانشجویان افغانستان ، از تهران به دلیل مسافت ، عدم دسترسی به سرپرست و عدم دانش لازم برای مراحل اداری ، متقاضیان را به صرف وقت بیشتر و مشکلات زیادی مواجه کرده است.

رئیس دفتر بین المللی کنسولی دانشجویی کلیسا خواستار ادامه پیگیری صدور دستورالعمل لغو ممنوعیت تحصیل اتباع افغانستان در منطقه به عنوان یکی از اقدامات مهم این دفتر شد و گفت: ، بازگشت به محل اقامت قبلی آنها در یک عمارت تحصیلی ، که تاکنون سرایدار خاصی در جزیره کیش وجود نداشته است.

زهرا حسین زاده در ادامه تصریح کرد: کلیه دانشجویان افغان می توانند با پذیرش مشروط در دانشگاه به نمایندگان کنسولگری در دانشگاه خود مراجعه کرده و یا با دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی کیش واقع در پردیس بین المللی کیش ، دانشگاه علوم پزشکی تهران تماس بگیرند. ویزا

حسین زاده خاطرنشان کرد: کلیه پردیس های دانشگاه موظفند این دانشجویان را به دفتر کنسولی معرفی کنند تا در صورت پذیرش اتباع افغانستانی مقیم ، ویزای این دانشجویان را از طریق نماینده خود به ویزای تحصیلی تبدیل کنند.

شایان ذکر است که ویزای دانشجویان خارجی غیر افغان مطابق دستورالعمل های وزارت علوم و بهداشت و به درخواست پردیس های دانشگاه در دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی کلیسا صادر می شود.

همچنین ، دفتر کنسولی دانش آموزان در منطقه آزاد کیش قصد دارد جزیره کیش را به مرکز دیپلماسی علمی منطقه تبدیل کند. این مسئله ممکن است تأثیر مستقیمی در بهبود زیرساخت های بین المللی سازی در جزیره کیش داشته باشد.

46

دکمه بازگشت به بالا