استانها

طرح جهش تولید در سطح ۱۹ هزار هکتار از اراضی دیم دورود و ازنا

به گزارش آپارات نیوز لرستان، اسفندیار حسنی مقدم در این باره گفت: تاکنون 2600 لیتر کود بذر روی بین کشاورزان و تا 12 هزار لیتر دیگر بین کشاورزان توزیع می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ادامه داد: با توجه به استقبال خوب کشاورزان، پیش بینی می شود سطوح بیشتری از اراضی پربارش شهرستان ازنا تحت پوشش طرح جهش تولید مازاد بر سهمیه به مقصد شهرستان ازنا قرار گیرد. “

حسنی مقدم در بازدید از شهرستان دورود نیز سهمیه این شهرستان از نظر جهش تولید را 6 هزار هکتار عنوان کرد که از این میزان حدود 4 هزار هکتار به کشت گندم اختصاص دارد و در این راستا هزار لیتر دانه های “روی”. “کودها بین کشاورزان توزیع می شود و هیچ محدودیتی برای پوشش کشاورزان وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با وجود اقدامات حفاظتی کشاورزی ، پیش بینی می شود حدود 20 درصد سهمیه شهرستان ازنا و 35 درصد سهمیه شهرستان دورود به عنوان حفاظت اعمال شود که علاوه بر کاهش هزینه های تولید برای کشاورزان به میزان 30 درصد ، در حالی که از فرسایش خاک و رواناب جلوگیری می کند ، باعث تثبیت تولید و افزایش مواد آلی خاک می شود. *

وی با بیان اینکه طرح افزایش تولید در مناطق پربارش حمایت آموزشی و کمک به نهاده های کشاورزی از کاشت تا برداشت را انجام می دهد، تصریح کرد: با اجرای طرح تولید در مناطق خشک پیش بینی می شود شاهد افزایش 25 درصدی تولید در مناطق خشک باشیم. خاکهای بارانی این هزینه های تولید نیز کاهش می یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: تمرکز این پروژه کاشت گندم دیم بدون شخم و مستقیم در زمین است که به دلیل خشکسالی های اخیر رطوبت خاک را حفظ می کند ، در این راستا با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره). اقدامات لازم برای تامین بخشی از ابزار و ماشین آلات مورد نیاز برای اجرای پروژه انجام شده است.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ، از گردهمایی صمیمی کشاورزان در دورود و ازنا * بازدید کرد و دستور داد به خواسته ها و نیازهای آنها رسیدگی شود.

46

دکمه بازگشت به بالا