اقتصادی

فاز نخست توسعه میدان گازی توس کلید خورد

فاز نخست توسعه میدان گازی توس کلید خورد

​با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، فاز نخست توسعه میدان گازی توس در شمال شرق کشور با هدف تولید روزانه سه میلیون متر مکعب آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، محسن خجسته‌آنلاین مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم رسمی آغاز به کار توسعه فاز اول میدان توس اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت ملی نفت ایران جهت پایداری گاز در شمال شرق کشور، توسعه میدان گازی توس است که این خبر مسرت بخش برای مردم عزیز استان‌های خراسان و به ویژه مردم شمال شرق است و با مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران، توسعه میدان گازی توس را به طور رسمی را با تولید روزانه سه میلیون متر مکعب شروع کردیم.

وی در رابطه با میزان سرمایه گذاری و حفاری چاه‌های این میدان افزود: برای توسعه این میدان در فازهای اول و دوم در مجموع هشت حلقه چاه جدید با هزینه ۲۰۰ میلیون دلار حفاری می‌شود و میزان تولید روزانه گاز در فاز دوم به پنج میلیون متر مکعب می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت حیاتی صرفه‌جویی مصرف سوخت به عنوان یک الزام فرهنگی تاکید کرد: فرزندان ایران زمین در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی در صنعت نفت شبانه روز در صنعت پرمخاطره نفت مشغول خدمت به هموطنان خود هستند و لازم است در مصرف این منابع محدود و تجدید ناپذیر که با مشقات بسیار به دست هموطنان می‌رسد صرفه‌جویی کنیم و پاسداشت این نعمت بیکران الهی باشیم.

خجسته‌آنلاین با تقدیر از زحمات همکاران شاغل در منطقه عملیاتی خان گیران در بخش‌های بهره برداری و بخش ذخیره سازی گاز طبیعی تصریح کرد: در این بازدید از نزدیک در جریان فعالیت‌های همکاران این منطقه قرار گرفتیم و تلاش می‌شود که مشکلات آنها مرتفع شود.

بر اساس این گزارش، میدان گازی توس در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق شهر مشهد مقدس و جنوب میدان‌های خان گیران و گنبدلی واقع شده است. این میدان در سال ۱۳۸۸ کشف و حفاری یک حلقه چاه اکتشافی در آن به اتمام رسیده است. توسعه و بهره برداری از این میدان باعث رونق اقتصادی منطقه و تأمین انرژی پایدار شمال و شرق کشور خواهد شد.

انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا