ورزشی

فرنگی‌کاران نونهال ایران قهرمان آسیا شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از فدراسیون کشتی، این مسابقات در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط حسن میرآقایی در وزن 44 کیلوگرم امیرمهدی به مدال طلا دست یافت. سعیدی در وزن 57 کیلوگرم، علیرضا محمد حسینی در وزن 62 کیلوگرم. محمدحسین رحیم آبادی در وزن 38 کیلوگرم، عرفان بخت آور در وزن 41 کیلوگرم، سید ایمن حسینی در وزن 48 کیلوگرم مدال نقره، امیرعلی حیدری در وزن 52 کیلوگرم، عمادرضا محسن در وزن 68 کیلوگرم و علی میکائیلی در وزن 75 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. تسخیر.

ایران با 205 امتیاز اول شد و قزاقستان و هند به ترتیب با 192 و 172 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 38 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد. محمدحسین رحیم آبادی در دور اول با نتیجه 10 بر 8 مقابل رمضان قاسانوف از قرقیزستان به برتری رسید و در دور دوم با نتیجه 11 بر 8 از سد وارون سونکار از هند گذشت.

وی در دور سوم با نتیجه 11 بر 4 مقابل عبدالفاضل مطروق از عراق پیروز شد. رحیم آبادی در آخرین دیدار مقابل دیاز جکسیل بیک از قزاقستان با نتیجه 11 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 41 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در 2 گروه 3 تایی و به صورت دوره ای حفظ شد، عرفان بخت آور در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر مقابل پرنجی کانگرا از هند به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل فواد الراوی از عراق با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و به عنوان نفر دوم گروه راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله 5 بر 3 مقابل بلال خوری لایف قرقیزستان به برتری رسید و راهی فینال شد. بختاور در آخرین دیدار با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیاس ماراتوف از قزاقستان شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 44 کیلوگرم که با حضور 5 نفر و به صورت دوره ای برگزار می شود، حسن میرآقایی در نخستین مبارزه با نتیجه 11 بر 2 مقابل کوتمان کلبایف از قرقیزستان پیروز شد.

وی در مسابقه دوم با نتیجه 8 بر صفر ناصر هوتن از عربستان را شکست داد و در مسابقه سوم با نتیجه 8 بر 7 مغلوب آتل مالک از هند شد. نماینده کشورمان در دیدار فینال مقابل یراسیل موسان قزاقستان با نتیجه 6 بر 5 به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم که به صورت دور با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، سید ایمن حسینی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل حسینعلی از عراق به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل آلپامیس بولاتولی از قزستان با نتیجه 12 بر 3 شکست خورد و در دور سوم آدیتیا گاراو از هند را با نتیجه 5 بر یک شکست داد. نماینده کشورمان در آخرین مسابقه چولپونبک توربکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 52 کیلوگرم که با حضور 7 نفر در دو گروه 4 و 3 نفره برگزار شد، امیرعلی حیدری در دور نخست مقابل پرانای چودهری از هند با نتیجه 2 بر صفر مغلوب شد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مقابل عظیم چلپونبایف از قرقیزستان پیروز شد. وی در دور سوم امان ایوب زودا از تاجیکستان را با نتیجه 10 بر یک شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. حیدری در این مرحله مغلوب امیرمحمد کابل اف از قزاقستان شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در آن دیدار 8 بر صفر مصطفی شماسی از عراق را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 57 کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، امیر مهدی سعیدی در اولین مبارزه با نتیجه 3 بر 2 از سد توشار پاتیل از هند گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر یک مناف الرشیدی از عربستان را شکست داد و در مبارزه سوم 4 بر یک ترلان سیتوف از قزاقستان را شکست داد.

سعیدی در آخرین دیدار خود مقابل آیگیس خانیبکوف از قرقیزستان با نتیجه 10 بر 5 شکست خورد. سعیدی پس از بررسی امتیازات شرکت کنندگان در این وزن به مدال طلا دست یافت.

در وزن 62 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 تایی و به صورت دوره ای برگزار شد، علیرضا محمد حسینی در نخستین مبارزه با نتیجه 4 بر یک مقابل نورسلام اسکنبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه 8 بر 5 مغلوب وارون از هند شد و به عنوان دومین بازیکن گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمد حسینی در این مرحله محمد عبدالحکیم زودا از تاجیکستان را با نتیجه 10 بر یک شکست داد و راهی فینال شد. حسینی در آن رویارویی برای دومین بار به مصاف وارون از هند رفت و با نتیجه 9 بر صفر به مدال طلا دست یافت.

در وزن 68 کیلوگرم که با حضور 5 نفر برگزار شد، عمادرضا محسن نژاد در دور نخست مقابل اسودجان نوراحمداف از تاجیکستان با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد. وی در مبارزه بعدی با نتیجه 9 بر صفر آرجان اکیلبیک اولوو ​​از قرقیزستان را شکست داد. محسن نژاد در مسابقه بعدی با نتیجه 6 بر صفر از سد یرکبولان آناپیا قزاقستان گذشت. وی در آخرین دیدار با نتیجه ۷ بر صفر مقابل کومار ساچین از هند شکست خورد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 75 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 تایی برگزار شد، علی میکائیلی در دور نخست با نتیجه 13 بر 6 مقابل دورقم القادیری از عراق به برتری رسید. وی در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 مغلوب ابهای از هند شد و به عنوان دومین بازیکن گروه خود راهی مرحله نیمه نهایی شد.

میکائیلی در این مرحله مقابل دولت تورسومبک از قزاقستان با نتیجه 8 بر 7 مغلوب شد و راهی دیدار رفت. وی در آن دیدار ژومارت آشیموف از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 85 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 تایی و به صورت دوره ای برگزار شد، محمدمهدی درخشان در اولین دیدار با نتیجه 13 بر 5 سد نوردان بالتابایف از قرقیزستان را مهار کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر عبدالکریم الملد از عربستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. در این مرحله درخشان علیخان ژادایف از قزاقستان با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد و راهی فینال شد. وی در آن مسابقه با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی نوردان بالتابایف از قرقیزستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

دکمه بازگشت به بالا