ورزشی

فوتبال روسیه یک هفته دیگر آسیایی می‌شود!

تصمیم نهایی درباره انتقال احتمالی اتحادیه فوتبال روسیه از اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز سه شنبه هفته آینده اتخاذ خواهد شد. الکساندر دیوکوف این خبر را پس از نشست کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال روسیه (RFU) اعلام کرد. تصمیم نهایی کمیته اجرایی RFU پس از ویدئو کنفرانس در روز سه شنبه اعلام خواهد شد. این اتفاق قرار بود امروز رخ دهد اما در جلسه روز جمعه به چهار روز آینده موکول شد.

در ماه مارس سال گذشته، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا تمامی تیم های ملی و باشگاهی روسیه را از حضور در مسابقات بین المللی به دلیل مسئله اوکراین محروم کردند. تیم ملی فوتبال بزرگسالان روسیه از بازی های پلی آف جام جهانی 2022 و قرعه کشی مقدماتی یورو 2024 حذف شد. در 6 دسامبر، دیوکوف به کمیته اجرایی RFU پیشنهاد داد که موضوع انتقال به AFC را بررسی کند.
این تاجر روسی که در حال حاضر رئیس اتحادیه فوتبال روسیه است در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که تمامی باشگاه های لیگ برتر روسیه از انتقال به کنفدراسیون فوتبال آسیا حمایت می کنند.
100 درصد باشگاه های فوتبال روسیه با این انتقال موافق هستند. آسیا یک اقتصاد رو به رشد است و پتانسیل تجاری خاصی در آن وجود دارد. اگر به کشورهای شرکت کننده نگاه کنید، متوجه خواهید شد که آنها کاملاً قادر به ایجاد منابع مالی هستند.
دیاکوف جملات فوق را گفت و افزود:
«اکنون در حال انجام بررسی نهایی هستیم. ما تا 31 دسامبر (یک هفته) فرصت داریم تا از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 اروپا انصراف دهیم. اگر الان این کار را نکنیم، شانسی نداریم. چشم انداز ما حضور در رقابت های اروپایی در بازی 2027 است. به همین دلیل اکثریت قریب به اتفاق باشگاه ها از انتقال به کنفدراسیون فوتبال آسیا استقبال می کنند. بالاخره بازی کردن بهتر از بازی نکردن است!»
مسئولان فوتبال روسیه نگرانی های زیادی بابت غیبت طولانی مدت در مسابقات بین المللی دارند. رئیس فدراسیون فوتبال روسیه در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بسیاری از هواداران کم کم متوجه می شوند که بسیاری از بازیکنان ممکن است تابعیت خود را تغییر دهند زیرا نمی توانند در مسابقات رسمی بین المللی شرکت کنند. فدراسیون برخی کشورها با آنها وارد مذاکره شده است و می تواند پیشنهاد تغییر تابعیت بدهد. این یک داستان مهم است و ما باید درک کنیم که شرایط در حال تغییر است.»

بیشتر بخوانید:

251254

دکمه بازگشت به بالا