اقتصادی

لبخند آمازون به پایان رسید

برای کاهش هزینه ها، غول اینترنتی آمازون به برنامه کمک های خیریه خود به نام “لبخند آمازون” پایان داد.

به گزارش آپارات نیوز، آمازون در جدیدترین اقدام برای کاهش هزینه ها اعلام کرده است که برنامه خیریه خود را تعطیل می کند. این فروشگاه اینترنتی از طریق این برنامه درصدی از خریدهای واجد شرایط این سایت را به خیریه انتخاب شده توسط خریداران اهدا کرده است. آمازون اعلام کرد که از شروع این برنامه در سال 2013 حدود 500 میلیون دلار به خیریه ها کمک کرده است.

آمازون در وب سایت خود به مشتریان اعلام کرد: قصد دارد تا 20 فوریه به برنامه “لبخند آمازون” پایان دهد. این شرکت گفت که پس از حدود یک دهه، این برنامه رشد نکرد زیرا باید تأثیر مورد انتظار را داشته باشد. با وجود بسیاری از موسسات خیریه واجد شرایط دریافت کمک، توانایی آمازون برای تأثیرگذاری اغلب حداقل بوده است. متوسط ​​کمک مالی به موسسات خیریه کمتر از 230 دلار است.

این شرکت متعهد شده است که به سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که می‌توانند تفاوت معناداری ایجاد کنند، مانند امدادرسانی به بلایای طبیعی، طرح‌های مسکن مقرون به صرفه و برنامه‌های توسعه اجتماعی ادامه دهد.

تصمیم برای بسته شدن این برنامه زمانی گرفته می شود که مدیر عامل شرکت، اندی جاسی، بررسی جامع هزینه های آمازون را آغاز می کند.

طبق گزارش CNBC، آمازون بزرگترین اخراج در تاریخ خود را در میان چشم انداز تیره اقتصادی و رشد کند واحد خرده فروشی این شرکت اعلام کرده و استخدام در تمام بخش ها را متوقف کرده است. در تلاش برای کنترل هزینه ها، اندی جاسی توسعه انبارهای آمازون را متوقف کرد و پروژه های آزمایشی مانند خدمات بهداشتی از راه دور و دستگاه تماس تصویری برای کودکان را تعطیل کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا