فرهنگ و هنر

لزوم بهره‌برداری گردشگری از اسکله‌های نفتی مطلوب در آبادان

آپارات نیوز/ خوزستان معاون گردشگری میراث فرهنگی کشور در بازدید از شهر آبادان و بازدید از تاسیسات بندری این شهرستان گفت: باید تمهیداتی در سطح دولت اندیشیده شود تا اسکله های نفتی مورد نظر برای گردشگری از طریق اداره بندر و دریانوردی شهر آبادان انجام شود. استفاده شده. بازرسی فنی و ایمنی

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی امروز از فرودگاه آبادان خوزستان وارد شد.

وی در سفر یک روزه خود که به منظور پیگیری و اجرای مصوبات سفر عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان خوزستان انجام شد، از ظرفیت های موجود در این شهرستان ها در راستای توسعه گردشگری بازدید کرد. در شهرستان های خرمشهر و آبادان.

وی پس از بازدید از بافت تاریخی و چشم انداز صنعتی شهر آبادان از جمله بریم و بوده، از معماری منتسب به صنعت نفت این شهرستان بازدید کرد و در این بازدید بر استفاده از توان بخش خصوصی و همکاری بخش خصوصی تاکید کرد. وزارت نفت در حفاظت و مرمت بناهای ارزشمند صنعت نفت. ، دیدگاه خود را در مورد تبدیل و ارتقای این بناها به جاذبه های گردشگری بیان کرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی کشور همچنین از بناهای تاریخی مهمی همچون حیاط اول، اولین بنای بندر، اولین ساختمان پیوندی متعلق به صنعت نفت و سایر بناهای ارزشمند بازدید کرد و سپس در بازدید از باغ موزه دفاع با وی دیدار کرد. با مسئولان فعلی بحث توسعه و تکمیل این باغ موزه و تاکید بر اقدامات اجرایی در این زمینه.

وی همچنین از امکانات بندری و توانمندی‌های موجود، سکوها، اسکله‌های نفتی و اسکله‌های بندر آبادان بازدید و با مدیران و کارشناسان بندر آبادان در خصوص برنامه‌ریزی برای شروع گردشگری دریایی و دائمی‌سازی آن گفت‌وگو کرد.

شالبافیان در این گفتگوها تاکید کرد: باید هماهنگی در سطح دولت انجام شود تا اسکله های نفتی مورد نظر برای بازدیدهای فنی و ایمنی توسط اداره بندر و دریانوردی شهرستان آبادان برای گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

وی خطاب به مسئولان محلی حاضر افزود: موضوع ارائه تسهیلات فنی و اعتباری به فعالان گردشگری دریایی و نحوه ترویج و ترویج این نوع گردشگری نیازمند توجه جدی است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی کشور در بازدید از روستاهای حاشیه بهمنشیر و جنگل های اروندکنار و بهمنشیر گفت: موضوع چگونگی تکمیل و بهسازی زیرساخت ها و همچنین ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران ایستاده است. اولویت جوامع محلی باید در این مناطق ارزیابی شود.

وی موضوع گردشگری در شهرهای خرمشهر و آبادان را بسیار مهم دانست و افزود: دستگاه های ذیربط مانند منطقه آزاد اروند، شرکت نفت، مرزبانی، نیروی انتظامی و همچنین میراث فرهنگی باید توسعه و ترویج گردشگری خرمشهر و آبادان را داشته باشند.

شالبافیان در ادامه سفر از امکانات گردشگری و بندری شهرستان خرمشهر و اسکله های گردشگری ساخته شده در این شهرستان بازدید و با مدیران و مسئولان اداره کل بندر و دریانوردی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این نشست ضمن تاکید بر رونق گردشگری در خرمشهر گفت: برای ارتقای حوزه گردشگری خرمشهر باید راه های برون رفت از این چالش بررسی و درباره نحوه همکاری و اشاعه و تسهیل توزیع و توسعه تبادل نظر شود. گردشگری آبی با استفاده از ظرفیت های موجود

معاون گردشگری کشور در آخرین بخش از سفر خود به انواع سرمایه گذاری های بخش خصوصی در ایجاد تاسیسات گردشگری به ویژه سرمایه گذاری هایی با رویکرد استفاده از معماری سنتی و اقلیم منطقه اشاره کرد. و همچنین معرفی آداب و رسوم اهالی آبادان و خرمشهر با هدف رفع و تسهیل مشکلات از روند توسعه و ارتقای امکانات مذکور بازدید کرد.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در جریان بازدید علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری میراث فرهنگی، محمدحسین ارستوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محتیبی و سعیدفته احمدنژاد نماینده مردم آبادان و خرمشهر در شورای اسلامی و سجاد پاکگهر رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خرمشهر وی را همراهی کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا