جامعه

لزوم کاهش هزینه‌های ثبت اسناد در کشور

لزوم کاهش هزینه‌های ثبت اسناد در کشور

آپارات نیوز/سمنان  نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر لزوم کاهش هزینه‌های ثبت اسناد در کشور و استان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی ۸ اسفند در دیدار با مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان؛ اظهار کرد: تسهیل در فرآیندهای ثبت و صدور اسناد یکی از مطالبات عمومی مردم در استان است.

امام جمعه سمنان با تاکید بر اهمیت مدیریت کارآمد در اداره‌کل ثبت اسناد و املاک گفت: کاهش هزینه‌های ثبت اسناد بویژه در حوزه کسب و کارهای جدید یکی از دغدغه‌های شهروندان است که باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی تسهیل و تسریع در فرآیند صدور اسناد را یکی دیگر از مطالبات مردم عنوان کرد و افزود: جلب رضایت عموم مردم باید به اصلی‌ترین اولویت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سمنان تبدیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان اینکه خدمت به مردم اگر با نیت جلب رضایت خداوند انجام گیرد، عبادت محسوب می‌شود، اظهار کرد: گره‌گشایی از مشکلات مردم علاوه بر آثار دنیوی، ثمرات اخروی نیز خواهد داشت.

وی با اشاره به پایین بودن تعداد پرونده‌های مورد اختلاف در بخش‌های مختلف دستگاه قضایی در استان سمنان گفت: مردم استان سمنان از فرهنگ والایی برخوردار هستند که این موضوع یکی از امتیازات استان محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان، اقناع افکار عمومی در خصوص خدمات ثبت اسناد و املاک را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر مردم از مزایای متنوع ثبت اسناد مطلع شوند با رغبت بیشتری نسبت به انجام فرآیندهای مربوطه اقدام می‌کنند.

 در ابتدای این دیدار «سید مهدی میرنظامی» مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان سمنان گزارشی در خصوص برنامه‌ها و اهداف خود در این اداره‌کل ارائه کرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا