فرهنگ و هنر

ماجرای جنجالی دختر کلاهبردار چگونه سوژه یک سریال شد؟

مینی سریال The Dropout که به داستان کلاهبرداری بزرگ یک تاجر آمریکایی می پردازد، بر اساس یک پادکست واقعی ساخته شده است.

به گزارش آپارات نیوز، به نقل از الجزیره، ماجرای الیزابت هلمز، بنیانگذار ترانوس، ماه ها مطبوعات را به خود مشغول کرد و حالا این داستان به مینی سریالی به نام «افتاده» در شبکه هولو تبدیل شده است.

الیزابت هلمز از استیو جابز تقلید کرد و دانشگاه را رها کرد تا کسب و کار خود را راه اندازی کند. او شرکتی را تأسیس کرد که خدمات بهداشتی و آزمایش خون ارائه می دهد و ادعا می کند که دنیای آزمایشگاه ها را متحول خواهد کرد.

الیزابت هلمز در ابتدا ادعا کرد که اختراع او انقلابی در تشخیص بیماری ها بوده و به مردم جهان کمک خواهد کرد. او خود را جوانترین زن میلیاردر خودساخته معرفی کرد. یک مجله تجاری نیز تصویر او را روی جلد منتشر کرد و هولمز را به عنوان جانشین استیو جابز معرفی کرد.

با مطالبات او سرمایه گذاری در شرکتش آغاز شد و ارزش آن به 9 میلیارد دلار رسید. اما تحقیقات وال استریت ژورنال نشان داد که فناوری آزمایش خون هولمز ناکارآمد است. به این ترتیب، شرکت سقوط کرد و الیزابت هلمز نیز مقصر شناخته شد.

در این مورد 700 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاران از بین رفت و 800 نفر از کارکنان شرکت پس از مشخص شدن نتایج نادرست سرطان و سایر بیماری ها بیکار شدند.

این سریال روایتی زیبا از یک کلاهبرداری بزرگ در آمریکا است که به بینندگان این فرصت را می دهد تا از اتفاقاتی که منجر به این کلاهبرداری شده است مطلع شوند.

بسیاری از شخصیت های این داستان افرادی هستند که در دنیای واقعی وجود دارند و به نوعی با پرونده هولمز مرتبط هستند که منجر به محاکمه او در سال جاری با چندین اتهام شد. یکی از اتهامات او گمراه کردن سرمایه گذاران و بیماران در مورد دقت فناوری آزمایش خونی است که شرکت او ارائه کرده است.

بازی خوب آماندا سیفرید در نقش الیزابت هولمز برای او جایزه امی بهترین بازیگر زن در سریال کوتاه را به ارمغان آورد.

در زندگی هلمز ماجراهایی وجود دارد که سازندگان را از استفاده از قدرت تخیل بی نیاز می کند. از جمله عشق او به یک مرد هندی چندین سال بزرگتر از او و همچنین نقش والدینش در علاقه زیاد او به موفقیت بی قید و شرط در زندگی.

در این مینی سریال به ندرت از موسیقی استفاده می شود و شاید بتوان یکی از ایرادات آن را جریان اتفاقات قسمت هشتم دانست.

این یکی از معدود دفعاتی است که یک نمایش از پادکست ساخته می شود.

The Dropout اقتباسی از پادکست ABC News به میزبانی ربکا جارویس است.

بر اساس این گزارش، الیزابت هولمز باید به ۲۰ سال زندان محکوم شود، اما هنوز دستگیر نشده و تاریخ صدور حکم او نیز مشخص نشده است. شرکت او به 11 اتهام متهم شد که 4 مورد از آنها توسط دادگاه رد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا