اقتصادی

ماندگاری میوه‌ها با یک محصول دانش‌بنیان افزایش یافت

تلاش برای تهیه میوه های خارج از فصل افزایش چشمگیری داشته و دغدغه نگهداری از این محصولات توسط یک شرکت دانش بنیان مرتفع شده است.

به گزارش آپارات نیوز، صادق رحمتی مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به رفع این چالش با پوشش مخصوص انواع میوه گفت: روکشی برای نگهداری محصولات تازه که روی سطح میوه قرار گرفته و از نظر بیولوژیکی بزرگ شده تولید کرده ایم. ماندگاری و ماندگاری میوه.”

وی افزود: این محصول دانش بنیان که با استفاده از بیوتکنولوژی تولید می شود باعث کاهش تنفس میوه و در نتیجه افزایش ماندگاری محصول می شود. بنابراین میوه ای که به طور معمول تا یک هفته قابل نگهداری است با این لایه به مدت 3 تا 4 هفته تازه و سالم می ماند.

رحمتی تصریح کرد: این پوشش که برای بسیاری از خانواده های میوه و صیفی جات استفاده می شود، از ترکیب نانوذرات کلسیم با ترکیبات دیگری که به اسیدهای چرب باز می گردند، ساخته شده است.

وی یادآور شد: مصارف این محصول دانش بنیان بوده و علاوه بر نگهداری خانگی در مصارف صنعتی نیز قابل استفاده است. از سردخانه‌های میوه و باغدارانی که می‌خواهند میوه‌ای را به دور از فصل تا حمل‌ونقل دریایی تهیه کنند، حمل محصول به صورت کانتینری تنها بخشی از کاربردهای پوشش بیولوژیک ساخت ایران است.

رحمتی به نقل از معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه تولید این محصول دانش بنیان تاکنون زمینه اشتغال مستقیم 6 نفر را فراهم کرده است، افزود: خدمات و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ایجاد بازار موثر بوده است. برای شرکت های دانش بنیان و حمایت از محصولات آنها.» امید است سایر بخش ها به ویژه کشاورزی زمینه ساز تولید محصولات دانش بنیان باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا